Azon bejegyzések linkgyűjteménye, amelyek az elméleti alapokat tartalmazzák itt az Elliott és a többiek blogban. A sorrend nem időrendi, hanem tanulmányozásra ajánlott sorrend, a friss írásaimmal továbbra is folyamatosan bővítem a listát. Amolyan tartalomjegyzéknek szánom ezt az aloldalt.
DOW-BÓL BROKKOLI
Ahol az alapok elkezdődnek. Az első részben a fraktál fogalmát és Elliott lökéshullámokra vonatkozó, három mindig érvényes alapszabályát mondtam el.
Először: "A 2. hullám nem megy az 1. hullám kiindulási pontján túlra, azaz a második hullámban megtett út legfeljebb az első hullám hosszának 100%-a."
Másodszor: "A 4. hullám soha nem érinti az 1. és a 2. hullám területét."
Harmadszor: "A 3. hullám soha sem a legrövidebb, sem százalékban, sem pedig pontértékben." Teljes terjedelemben >
BÓNUSZ PERSPEKTÍVA [link]
A trendszintekről és a logaritmikus spirál útjáról.
BÓNUSZ VIDEÓ [link]
Bő 7 perc a "Történelem rejtett motorja" című dokumentumfilmből. Idézet Prechtertől: "Mit jelentenek a részvényárak? Az emberiség kollektív értékítéletét a saját termelőképességéről."
TÖBBSZÖR ÍGY, MINT MÁSKÉPP [link]
Vezérlőelvek Elliott rendszerében, melyeknek a szabályokkal ellentétben nem kell mindig működnie, de az esetek nagyobb részében visszaköszönnek a grafikonokon. Közülük ebben a részben négy, a váltakozás vezérlőelve, a megnyúlás elve, a negyedik hullám tartománya elv, és a volumen elve volt terítéken.
AZ ÖTÖDIK ÖTÖDIKJE [link]
Bejegyzés az impulzuson belül igen gyakori megnyúlásról egy EURUSD fordulaton levezetve. Fibonacci arányok, célárak megnyúlt hullámok esetén.
BÓNUSZ VEZÉRLŐELV [link]
Az egyenlőség vezérlőelve.
COLLINS ÖTLETE [link]
Fibonacci vezérlőelvek. Arányok, melyek tudománya "majdnem egy olyan erős tantárgy, mint a hullámelmélet egésze..."
FIBONACCI LOGIKA [link]
Egy rész a Beszélgetések rovatból, melynek első fele bemutatja, a korrekciós szintek mögötti matematikát.
KORREKTÍV LELTÁR [link]
"Amennyiben az eggyel magasabb fokú trend él, akkor ellenáll és nem engedi a vele szemben haladó ellentétes irányú, de nála rövidebb mozgást teljes, 5 hullámból álló alakzattá fejlődni." Így alakul ki a flat, a zigzag és a háromszög, vagy pedig ezek kombinációi.
BÓNUSZ TÁBLÁZAT [link]
Amely azért készült, hogy segítsen átlátni a korrektív szerkezetek megjelenését és paramétereit.
Friss! HORIZONTÁLIS KOMBINÁCIÓK [link]
Oldalazó korrektív alakzatok összekapcsolódása, az W, Y, Z, X jelzések jelentése és üzenete, a kilenc leggyakoribb dupla, illetve tripla hármas kombináció.
CÉLÁRAK ZIGZAG KORREKCIÓKBAN [link]
Az S&P500 index példáján mutatom be, hogy amennyiben egy 5-3-5-ös szerkezetű zigzag alakzatot látunk, akkor milyen szintekre várhatjuk a korrekció végét.
FROST-PRECHTER: ELLIOTT WAVE PRINCIPLE [link]
Az angol nyelvű klasszikus könyv online kiadása, amelyből nyelvtudás nélkül is hasznosítani tudjuk a sematikus ábrákat - pl. a 41-54. oldalon a korrektív alakzatokról. (Ingyenes regisztráció szükséges.)
CÉLÁR A HÁROMSZÖGBŐL [link]
Elliott szerint eddig tart egy ötödik hullám a korrektív háromszög után.
SZEMÉLYISÉGJEGYEK [link]
Minden hullámszakasznak létezik egy jellemző kísérő karaktere. "Amikor egy nagyobb, összetett hullámmozgás értelmezésére több egymástól eltérő lehetőségünk is van, akkor a helyes változat kiválasztásában döntő érv lehet az időszakra jellemző globális hangulatkarakter felismerése."
ELLIOTT TRENDCSATORNÁJA I. [link]
Az ideiglenes és a végleges csatorna helye, jelentősége Elliott rendszerében.
ELLIOTT TRENDCSATORNÁJA II. [link]
Aritmetikus, vagy logaritmikus skála?
LECKE A KORREKTÍV TRENDCSATORNÁKRÓL [link]
A korrekciókat is többnyire párhuzamos trendcsatorna határolja, ám másképp mint a trendelő impulzusokat. A változatos megjelenésű korrektív alakzatok idején az egyik legjobb tájékozódást segítő eszköz lehet, ha valaki helyesen alkalmazza.
AZ EMBER, AKI NEM TŐZSDÉZETT [link]
R.N. Elliott a felfedező találkozása a hullámokkal, mellékletnek pedig egy rövidfilm a természet Fibonacci matematikájáról.
A TÖMEG ERRE TART [link]
Mi a mozgatórugó Elliott elmélete mögött? Hogyan működik a csordaszellem? Miként keletkeznek és szűnnek meg a trendek? Ilyen és ehhez hasonló kérdések, a hullámelmélet igen lényeges pszichológiai és társadalmi vonatkozásai a Beszélgetések rovat 2010. júniusi számában.
A ZAJ RÁDIÓJA [link]
Egy bejegyzés a pánikról, amit nem én, hanem az élet írt. A hangfelvétel meghallgatása nélkül senki, semmilyen módszerrel ne kezdjen tőzsdézni.
FORDÍTSD MEG A MONITORT [link]
"Amikor a piacon eladási pánik alakul ki, akkor a legtöbb befektető nem csak úgy magában, izoláltan esik pánikba be, hanem mások pánikreakciójára válaszul."
Beszélgetések rovat egy Prechter interjú formájában.
MÉDIATÁR [link]
Linkgyűjtemény és rövid leírás 19 videóhoz.