Augusztusban az S&P500 amerikai index délnek közlekedett komoly momentummal, azután az októberi felfelé menetelés is elég simán haladt. Akkor most mi is a trend? Amikor az árak felfelé és lefelé is hirtelen váltásokkal momentummal haladnak, az bizony komoly zavart okozhat a kereskedő fejekben. A zavarodottság azután egyre inkább bizonytalanságot, kapkodást és félelmet szül. Amikor pedig az érzelmi oldal megerősödik, akkor az árfolyam volatiltása megnövekszik és az amplitudó csak lassan csendesedik. Egyik pillanatról a másikra jelennek meg trendek, de tartósság, megerősítő folytatás, a célár elérése az nincs meg belőlük. Az ilyen környezet a sávok kialakulásának melegágya.
Ideje felidéznünk a júliusi "S&P500 vevők köszönik, ők egyelőre nem" című bejegyzés havi ábráját, ahol a várható nagy karika 4-es korrekció nagyságrendjét tárgyaltuk. Egy pillanatra úgy tűnhet, annyi minden történt azóta, ami miatt talán új előrejelzést szükséges írni. Pedig nem. Ha az azóta eltelt idő árfolyamadataival (itt most a hetin) megnézzük az akkori ábrát, akkor látjuk, hogy az a téglalap, amely a korrekció optimális nagyságrendjét hivatott szemléltetni, milyen lassan töltődik. A kezdeti esés mérete vertikálisan elegendő is lehet, de még rengeteg idő hiányzik a megfelelő méret eléréséhez.
Az egyetlen rajzelem, amit alakítottam, hogy itt már folytonos vonallal jelöltem a sekélyebb, több időt felhasználó változatot. Teszem ezt azért, mert a júliusi ATH maximumok ilyen gyors visszatesztje oldalazó korrektív forma megjelenésére utal. Immáron az a valószínűbb útvonal.
Ezek után már adódik a rövidebb távú Elliott-i értelmezés a napi grafikonon:
Ezért írtam a címben, hogy fallabdások előnyben. A következő hónapok árfolyammozgása akár teljes egészében is a téglalalapon belül elakulhat, legfeljebb egy-két rövid kiszúrással. Vagyis a tartomány belseje felé érdemes gondolkodni a támaszról és az ellenállásról, vagy kevéssel azokon túlról. Ilyenkor a kitörésre játszó stratégiákat felejtsük el, mert nagyon kis esélyük van a profitra.
2015. november 17., kedd
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Köszönöm.. akkor ahogy nézem a mai nap még mindig mehet picit fel, utána illene egy nagyobbat esni a a hétfő hajnali előkereskedés aljai alá... elvileg....
VálaszTörléstotem
Hello, igen de nem foksuáltam ennyire rövid távra a bejegyzésben. Inkább az a lényeg, hogy innen, vagy kevéssel a novemberi csúcs magasságánál nem sokkal feljebb jöhet egy immár kicsit szélesebb csatornában közlekedő, valamivel lassabb esés, amit az arányosításhoz használt "doboz" továbbra is korlátozni fog.
TörlésHali,
VálaszTörlésA PF-en kommentáltad az egyik OTP skiccemet. Lehet, hogy itt könnyebb megbeszélni, szóval ide áthozom az ottani válaszomat, ha nem baj...
Elnézést, azzal a képpel ott csalok...
Lehet, jobb lett volna magyrázatot fűzni hozzá.
A kormány-eladás (mint beszámíthatatlan eseményt)okozta beesést csaltam le a képről. Így 'elmegy' randa negyediknek, és most lehet egy nyúlós ötödik ötödikének ötödikében.
Időben ez a korrekció nagyon széles, nincs hozzá illő második, de nem nagyon tudok most passzolósabb bontást.
Illetve persze van a bull ZZ, de klf. okok miatt az nem tetszik. Pl. mindenki azt várja...
A mellé tartozó skicc
http://keptarhely.eu/view.php?file=20151117v00hhtnkl.png
Devizások kedvéért mondom, hogy jön az FOMC ami megerősítheti a kamatemelési várakozásokat. A dolog technikai szempontból azért érdekes, mert folyamatos erőt mutat az USD főleg a CAD, AUD, CHF, EUR, HUF párosításban. FOMC-re lehet egy komoly dollár megugrás, de mivel nagyon átlátszó a dolog, ezért hirtelen visszájára is fordulhat.
VálaszTörlésCimballi időben a nagy téglalap alapján nem tartod túl hosszúnak a 4. hullám le futását, mivel ahogy jól tudom a 2. 2012ben kb. fél évig tartott igen ha a mély pontot nézem jul. közepétől aug. v. szep.-ig az csak 2,5 hónap így talán logikus, de ilyen magasságokba senki nem nagyon akarja el hinni hogy vissza néz az idex aug. mély pontok közelébe.
VálaszTörlésberci
Hello Berci,
TörlésA 2012-es korrekció amivel összehasonlítod a zárójel (4)-es volt, ami elvileg egy trendszinttel, azaz egy nagyságrenddel kisebb mint a mostani. Ezen az ábrán nézd meg a szaggatott téglalapot, amivel a mostani összehasonlítást teszem. Amiről én beszélek, az a 2010-2012 között megjelent oldalazó alakzat. Amire te gondolsz 2012-ben, annak ott van már a (4)-es párja 2014-ben.
Azt el kell ismerni, hogy ennek ellenére nincs olyan információ, ami kizárná a feltételezésed, miszerint a jelenlegi korrekció itt már véget is ért. De én azt figyeltem meg, hogy mindannyian hajlamosak vagyunk siettetni a piacot és a folymamatokat, ahogy felismerünk valami részletet és végre tudunk következtetni.
http://2.bp.blogspot.com/-ZvYuIMaN7Zw/VZ3zoODRcVI/AAAAAAAACNc/9rJWkdRlpRk/s1600/havi-SPX-negyes-hullam-merete.jpg
Üdv,
VálaszTörlésTechnikai kérdés: Elliott szempontjából ED esetén mennyire tesz hozzá vagy vesz el a dologhoz, ha az indikátorok nem adják azt a jellegzetes footprintet? Illetve, ha hiányzik/nem karakteres a forgalmi csúcs?
Hali Depriv! Mindkettő csak vezérlőelv, tehát ha megvan megerősít, ha nincs attól még nem cáfol. Egy kicsit nagyobb idősíkon nézz rá, hátha ott megvan a momentumkép. Általában az indikátorok akkor nem segítenek ha 1) tényleg nincs tiszta helyzet, vagy 2) tőlságosan jobbra (kis idősíkra) tolódtál, azaz nem a domináns idő intervallumot vizsgálod.
TörlésMajd kérdezz, ha ez nem válaszolta volna meg...
Köszönöm, ez válasz nekem... Ehhez a megerősítéshez eléggé ragaszkodtam eddig, de ezek szerint nem kell (annyira).
TörlésAz SP tető környékére rajzolt ED dolgában nem találok alkalmas idősíkot, ahol megvan az indikátorkép (vagy a forgalom), és ez eléggé flusztrált. De ha jó, akkor jó.
Milyen idősíkon, mikori tető?
TörlésA fölső rajzodon a (5) pont (és előzményei).
TörlésHetestől lefele nem találok hozzá ED-szerű indikátorképet sehol.
köszönöm az elemzést , az idő majd dönt
VálaszTörlésjövőre usa választások lesznek, az lehet nagyban befolyásolja majd az éves mozgásokat
az ide emelkedése igen alacsony eddig