A bázisépítés
Ma vendég-előadásaim katalogizálásához 📕 láttam. Összegyűjtöm ide mindazt, ami szerte-szanaszét bujkál a világhálón. A kurátori munka nyomán egyúttal kicsit kompaktabbra, 30-50 perc közé szabom őket.
A gyűjtemény első bejegyzésében induljunk ki az Elliott-ciklus kezdetétől, a bázisépítésből. Abból a trend fejlődési fázisból, ami azt megelőzően formálódik, hogy az árfolyam egy szép, majdnem függőleges vonalat húzna elénk a grafikonon. 2020 decemberében a ForexKlub vendégeként tettem fel a kérdést, hogy
- mi vezethet rá bennünket a közelgő kitörésre.
- Miért számolunk így: 1-2-1-2? Mikor az egy és a kettő után nem három - négy - öt következne...? Mi ez az újra 1-2? Mi a megnyúlás?
- Mitől lesz sokszor ellentmondásokkal teli, "zűrös" egy bázis belső szerkezete?
- Fordulat után legkorábban is hová időzítsük a belépésünket?
- Az általam leírt gyorsulás koncepcióját is ezen a felvételen mutatom be.
👉 Ajánlott olvasmány az „Építőelemek – Kerülj előnybe! Elliott hullámaival” PDF/EPUB formátum, 9. old. 1. ábra és 34-39. oldal a megnyúlásról. Így a videóval és az eredeti Elliott-i felfedezés leírásával együtt könnyebb megérteni, hogy miként ágyazódnak egymásba az induló trendszintek és sikerül kiszúrni a helyzetet mielőtt túl messzire vágtázna az árfolyam az orrunk elől.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése