...és főleg, ami utána van
Az elmúlt évek USA indexmozgásaiból kinyerhető Elliott-i értelmezés és tanulságok záró videója következik két téma köré csoportosítva. Az első ma publikált videó a július 22 - augusztus 9. esés, azaz, a Minor, vagy Középtávú egyes hullám olvasata némi pszichológiai kitekintéssel arról, hogy bear piacok idején miként alakulnak ki a lokális és majdan a végső aljak.
Mivel ez a sorozat vége, ezért azok kedvéért, akik lemaradtak róla, előbb íme a link az első két részhez:
S&P index Elliott videó I. rész (a VIX-es, messziről indítva, egész a júniusi minimumig)
S&P index Elliott videó II. rész (a Nasdaq és az XLF segítségével, a záró hullám július végéig)
Itt pedig a már a III. rész:
Végül, a mai másik videó, ami már csak az előrejelzés, mind az árfolyam, mind pedig a társadalmi folyamatok vonatkozásában:
2011. augusztus 29., hétfő
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
köszi, érdekes és hasznos volt.
VálaszTörlésSzia, Kissherceg, tulajdonképpen azért készült, hogy alkalmazást mutassak meg vele, és a rendszer komplexitását, illetve azt, hogy az egyes indikációk nem a biztos kimenetelt jelentik, hanem a valószínűségeket változtatják.
VálaszTörlésA negyedik videón a 240 perces grafikon kapcsán a határidőre vonatkozóan mondom az 1210-1212-es minimum elvárást. Ezen érték megfelelője a cash index grafikonján 1.223 körül van. (Általában a rajzaimon az utóbbit elemzem.)
VálaszTörlésKét megjegyzés: több alkalommal is említed a 2. 3. hullám arányosságát lehet laikus vagyok de nekem nem tűnik arányosnak a 2010 aug környéki (2) a (4) el főleg időben ill a (4) ből induló 12345 lehet csak a videón látszik így de szerintem bőven érintette az 1 est a 4 es ami "triviális" hibának számít. Továbbá az is zavar ha tényleg a globális hangulat irányítja a grafikonokat sokkal nagyobb korrelációnak kéne lennie a különböző instrumentumok között nem ? Arról nem is beszélve hogy egy egy hír (ne gondoljátok hogy híreket kereskednék mindenkit lebeszélek róla) pik pak megváltoztathatja a globális hangulatot.
VálaszTörlésSzerintem Elliott elmélete egy kivalló modell a piacok mozgására de ilyen egzaktul alkalmazni életveszélyes szerintem. Egy modell sosem fedi le 100% a valóságot, pont olyan ez mint az időjárási események, 1000 féle modell mondja ki a lehetséges végkimeneteleket de ha a kedve úgy tartja merőben mást tesz :D
Igen, erről már esett szó, Kisbandi is kérdezte. Tudatosan vállaltam fel azt a kompromisszumot, a Nasdaq-ot látva.
VálaszTörlésÍgy szólt a válaszom neki:
"Nem találkozott a két napi záró és ez a fontos. Ha vonalgrafikonon nézed, akkor ez egy rendben, átfedés nélküli szerkezet. Harmadik hullámnál szigorúbb lennék, de egy ilyen sor végén álló hullámnál jelentkez(het)nek furcsaságok, ami miatt egy kicsit lazábban kezelem a szituációt.
Tudom, ez most nem teljesen megnyugtató, de még mindig jobb, mint a Nasdaq csúcsra kitenni egy kettest."
A másik kérdésedben is igazad van. Akik dolgoztak már velem (haladók) azok tudják, hogy nem alkalmazom ennyire orthodox módon, hanem egy "nagyjából" elvet használok, akárcsak Vadász, aki ma fejtette ki az enyémhez hasonló 'ars poetica'-ját a Portfólión. Erről egyszer érdemes lenne többet szólni.
Amiben verhetetlen az a kontextus feltárása és a hullám-karakterjegyek, mint fogódzók előrejelzése. Meg talán a fraktálszerkezet megértése nem menne nélküle, ami pedig azért fontos, mert könnyebb elfogadni, hogy néha bizony egy másik trendszint felülírja a számításod.
Viszont nincs mese, annak, aki meg szeretné tanulni, annak Egyszer látnia kell, hogy mi volt az eredeti "szóról-szóra". Ennek a sorozatnak pedig az alkalmazás bemutatása, oktatás is a feladata, ha csak az előrejelzés lenne, akkor kb így, kb 5-6 percben elintézném, de csak páran értenék, miért úgy mérlegeltem.
És igen, ez sem 100%, mint ahogy én sem biztos kimenetelről beszélek, hanem valószínűségekről, mérlegelésről, súlyozásról, következtetésekről. Ez egy ízig-vérig diszkrecionális módszer, amikor már a zsigereidben van.
Hi!
VálaszTörlésÚgy néz ki,hogy végetért a felfelé tartó "C" hullám harmadik hulláma.Egy negyedik 1190 környékére várható,és talán onnan indul 1250 környékére,ha öt hullám leszvalóban.Ami nagggyon zavaró,az a devizák leszakadása.Szerintem az eurónál immáron NEM LEHET 1,49 környékére eljutni,lefelé áll,én minden emelkedést adok.
Cimballi,
VálaszTörlésGratulálok a komplex elemzéshez! Szeptember-októberben nagy zakónak kellene jönni S&P ben azaz a 3-as hullám délnek. Időben ez a " húsos " hullám becsülhető ? A nyáron elég jól lőtted be az augusztusi egyes hullám időpontját.
Más: beszéltem egy vállalatfinszírozással foglalkozó bankárral és véleménye szerint néhány európai banknak már most is komoly gondjai vannak. Kérdeztem hogy ez hova fajulhat - mire ő nem mondott semmit csak a kezével egy nagy durranást mutatott !!!
Nupagagyi, örülök, ha hasznosítható.
VálaszTörlésKonkrétan a bankközi finanszírozás drágulásán is tettenérhető a probléma, amit említesz:
http://www.businessinsider.com/chart-of-the-day-bank-funding-costs-rise-2011-8?utm_source=Triggermail&utm_medium=email&utm_term=Money%20Game%20Chart%20Of%20The%20Day&utm_campaign=Moneygame_COTD_083111
Szerintem lassan készen van a "C" negyedik hulláma. A jövő héten "csendes" hét lesz adatok nélkül,így talán megindulhat felfelé.Az ajrónak is kijár egy korrekció,de a trendje lefelé mutat szvsz.
VálaszTörlésViszont ha dupla zigzag volt, akkor 1.230,74-nél, a Fibonacci 50%-nál, ahol érintette a korrektív trendcsatorna tetejét két napja, ott készen is volt a szerkezet.
VálaszTörlésMindenesetre érdekes az ajró.Hetesen visszanézve szinte minden évben szeptember első hete beesés,utána viszont emelkedés jött.Még a nagy szakadáskor,2008-ban is. Most 1,43 körül,az 50 sma-nál kiderülhet minden.A kábel műár fordult,??,de az ajrót a svájci,a tőzsdék is lefelé nyomják.Elég gyilkos elegy.A tőzsdék (eddig) egy 50%-os korrekciót csináltak meg a "C" hullámon belül.Cimballi majd megmondja,hogy ez 4-ik hullámnak megfelelő lehet e,vagy túl mélyre ment,és valószínűbb,hogy ebben az esetben ez már nem "C" hullám,hanem elindult a pusztító nagy harmadik lefelé.Ami zavaró,az az,hogy én a nagy harmadik hullámot szept 20 után vártam,egy elmaradó qe3 képében,addig lassú emelkedést,nagy visszaszórásokkal.
VálaszTörlésIgy jobban megnézve,addig,amíg nem zár óráson 1178,8 alá ,addig még ez lehet egy 4-es hullám,mert nincs átfedés,tehát mehet az ötödik fel,ami már minimum egy duplacsúcsot kell ,hogy hozzon,de inkább 1250-et.
VálaszTörlésüdv cimballi
VálaszTörlésA videoid nagyon jók és tanulni lehet belőle.
Most én valahogy azt tapasztalom nálad mikor egy kicsit arathatnád napos és hetes előre jelzéseiddel a babérokat, háttérbe vonultál az előre jelzéseddel.
Én továbbra is várnám meg látásod az SP-vel kapcsolatba.
TWER
Twer, kedves tőled, köszönöm. Látod, az idő nagyobb részét a múlt értelmezésével töltöttem, mert a tanulságok megfogalmazása fontos célja volt a sorozatnak. Hétfőn írtam egy gyors frissítést az állásfoglalásomhoz.
VálaszTörlésIgen, háttérbe vonultam, mert sok időmet és energiámat vitte el a blog, nagyobbra nőtt, mint terveztem, én pedig nem szándékozom most üzleti vállalkozást csinálni belőle, hogy mondjuk előrejelzések értékesítéséből éljek. Kétségtelen, volt valahol egy ideám, hogy "szép lenne", ha egyszer valaki fizetne a meglátásaimért, de ehhez az előrejelzések gyártásában és marketelésében kellene profizmusra törekednem, nem pedig a kereskedésben. Nem állok le 0-ra, de visszaszűkítem a blogolásra szánt időt annyira, amennyire 2009-ben eredetileg elterveztem.
Másrészt a siker nem az előrejelzéseken múlik, sőt egymás figyelése - mindig mondtam - a legtöbb esetben káros. Az Elliott-i értelmezések fő haszna a kontextus megtalálása és abból való következtetések. De ebből még nem lesz profit. A profit abból lesz, hogy milyen gyorsan látod be, ha nem a te elképzelésed szerint mozog a piac. Szándékosan nem mondom, hogy tévedtél, mert ez nem tévedés, hanem a piac döntése, amihez neked befektetett munka ide, vagy oda, rugalmasan kell alkalmazkodnod.