Szerdai indító hozzászólásomban a nagy 29 hónapos rally-t három alapvető megközelítésben tálaltam, de nagyon röviden. Tulajdonképpen ugyanezt a fejtegetést folytatom ábrákkal és a klasszikus fej-váll alakzat Elliott-i összefüggéseivel. Utóbbiról már egyébként is régen szeretnék szólni. Időközben bennem annyit tisztult a kép, hogy két változatra szűkítettem a szcenáriók számát, így ma már csak ezekről lesz szó.
Egy oldalazó alakzattal számoltunk korábban, ami legjobb lett volna, ha már valamikor májusban véget ér, és elindul belőle a végső emelkedés, a Középtávú (5)-ös hullám. Közben úgy tűnt, fontos a piacnak a 2009 márciusáról induló korrektív trendcsatorna alja, tehát azt megjelölhetjük kritikus támasznak. Pénteken a hét zárásakor ez utóbbi valahol 1.293-nál fog felfelé járni, így elkönyvelhetjük annak letörését. Sőt, akkor az ezek szerint nem létező háromszög, mint alakzat kritikus szintje, az S&P cash 1.258 sem tartott ki, tehát egyszerre kell foglalkoznunk a tágabb összefüggéssel és az utóbbi napok esésésnek értelmezésével, illetve kereshetünk magunknak másik alakzatot a háromszög helyett.
Az alábbi két megközelítés, másképp "nevezi" el a fej-váll alakzat nevezetes pontjait és eltérő értelmet ad nekik annak függvényében, hogy mi lesz a letörés után. A többféle szcenárió arra kell, hogy "HA_AKKOR" cselekvési tervet dolgozzunk ki, mert a fej-váll önmagában csak egy irányt ismer (el), illetve értelmez. Pedig a behaló fej-váll alakzatok messzebbre jutnak mint a jó magaviseletű, egyszerűen letörő társaik.
Bearish értelmezés - komplett zigzag korrekció északnak 2009. március 7 - 2011. július 22:
Honnan jön ez a júliusi orthodox csúcs? Három okunk van a februári ill. a májusi lokális maximumokkal szemben ezt a megoldást választani:
1) A májusi csúcsot minden index három hullámban érte el, tehát nem lehet a [C] impulzus (5)-ös hulláma felfelé, mert egy impulzus minden trendirányba haladó hulláma ötös szerkezetű.
2) Másodszor rengeteget rajzolgattam itt a blogban, arról, hogy a május 2 - június 16. eső szakasz ugyancsak nem impulzus, hanem hármas szerkezetű, tehát nem lehet a visszatérő eső trend 1-es hulláma.
3) Végül, és ehhez még illusztrációt is készítettem, egy fontos index, a Nasdaq a csonkaság nélkül új csúcsra ment júliusban. Maximális zárója június 22-én volt, csúcsértéke 26-án. Ez pedig perdöntő az ügyben, mert Elliott első törvénye, alapvető szabálya kimondja, hogy a második hullám nem mehet az első kiindulási pontján túlra.
A csonka-hullám (truncated fifth) jelenségről a balra fenti linkről ingyenesen elérhető Frost és Prechter szerzők könyvében lehet információt találni, a 35-36. oldalon. Habár az is igaz, hogy a felfelé tartó S&P impulzus júliusi csúcsa esetén ez alig "játszik", hiszen csak az ötödik ötödik alhulláma maradt el kicsit az elvárható minimális értéktől, az 1.357-től. Jelentősebb az elmaradás a kijelölt céláraktól, de ez nem strukturális kérdés, ennyire futotta és kész.
Bármilyen meredek is az elmúlt 10 nap, sőt már azt mondom, inkább a fenti "bent van a csúcs július 22-én" értelmezés felé billen nálam a mérleg, nagyon nem lehet még kizárni a felfelé folytatást. Az orthodox, vagy tényleges csúcsból ilyen esés kevésbé 1-es hullám karakter, inkább A-ra, vagy erőteljes C harmadik hullámára jellemző. Volt ilyen, 2010 tavaszán. Sőt, az egész felállás kisértetiesen hasonlít a mostani ügyeletes medvénkre, ezért én 35% esélyt adnék az alábbi változatnak (heti grafikon következik):
Bármelyik változat legyen is jó, az végre kizárható, hogy a rally 2009 márciusáról impulzus lenne, hiszen átfedés van a mostani esés és a 2010. áprilisi csúcs között. Nem mintha ez egy a hullámok személyiségjegyeire odafigyelő elemzőnek bármikor is kérdés lett volna.
Ami pedig hiányzik, hogy akkor miként tájékozódjunk, mit figyeljünk, hogy időben észeleljük, amikor végül választ a piac a két lehetőség közül. Készítek ehhez a hétvégén egy videót, és ha közben érkeznek kérdések, akkor abban kitérek a válaszokra.
2011. augusztus 5., péntek
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Szia Cimballi!
VálaszTörlésHa megnézed a Cac40-et láthatod, h a "még egy utolsó high"-nak kb. 5% körüli az esélye. A daxban is a 16%-os heti gyertya teljes összeomlást mutat, itt a vége. Európa vezeti Usát, ennyi.
Üdv
T.
üdv cimballi
VálaszTörlésHa az esés ilyen ütembe halad óriási az impulzus el érjük évégére 2009-es minimumot. Na jó ezt nem tartom valószínűnek de az egész esés nem az 1 hullámra jellemző.
kappa
Kappa, az említett átfedéssel már minden arról szól, hogy elérjük a 2009-es minimumot, csupán a nekiindulás időpontja a kérdés. Meg az, amit magamban kérdezgettem tegnap: ha ez itt lefelé már az egyes hullám első hulláma, akkor milyen lesz a nagyobb meredekségű harmadik harmadikja :)?
VálaszTörlésA másik, hogy mit tud a politika kitalálni, hogy újabb 3-5 hónappal késleltesse a valódi lejtmenetet? Miben van még ennyi mozgástér, el nem tudom képzelni.
T., természetesen ez egy ilyen hasraütés 35%, amit mondok, mert nem lehet megállapítani, így ha valakinek 5% érzése van, azzal sem lehet vitatkozni. CAC 40 már csak akkor mehet felfelé, ha egy zigzag x flat kombinációban van, akkor hiányzik a C a flat-ből. Viszont ne erőltessük, itt a mondanivaló lényege, hogy nem jelenthetjük ki teljesen sarkosan: márpedig a mega-rallynak a 2009-es mélypontról biztosan vége. Jó esély van rá. Azt hiszem egyébként, hogy értjük egymást.
VálaszTörlésAmúgy a két kontinens grafikonjainak eltérő állapota hűen tükrözi, hogy Európában mind a politikai, mind pedig a gazdasági helyzet rosszabb.
Kedves Cimballi!
VálaszTörlésA tőzsdék állapota valóban az európa gyengeségét mutatja,de az euró??
Valami nagggyon bűzlik most!Ott hetesen nézve még hiányzik az 5-ik hullám.Tehát minimum 1,49 közelébe el kell hogy érjen minimum,legfeljebb behal az is,mint az SP.Erre jó esély kinálkozik,ha megindul ebből az esésből a 2-es hullám.Talán......
Igen. Kisbandi is ezt emlegette többször itt.
VálaszTörlésEur-usd szerintem nagyon szép bullish zászlót épített,de ezt még a piacnak igazolni kell.
VálaszTörlésEur/usd? felfelé?! 1.49 cél?! valaki így látja, valaki meg úgy: http://www.elliottwaveforex.com/ ... ők már hetek óta dollár erősödést látnak bele.. (itt az usd index van, de ebből következtetni lehet az eur/usd prognózisra.) .. aztán lehet egyik sem lesz, mert itt hagyják a posványba sávozni még egy pár millió évet.. a nagy spekiknek most van más játszótér, amit szarrá lehet űzni.. mint pl a chf meg az arany... és most már lefelé az rv piacot is.. :P és lehet ez a csel, mindenki pozikat fesz fel az eur/usd-ben, és vár a messiásra, miközben mással hülyére keresné magát sokkal kényelmesebben... lehet a nagyok most pont ezért hanyagolják épp ezt a keresztet?!.. :)
VálaszTörléstotem
Na megjött az usa leminősítés az S&P-től... úgy néz ki ráparáztak, hogy nehogy megakadjon az esés... Gyorsan a shortos haverok kedvéért kihozták a "hírt" még péntek este... nehogy páran zárogatásokon merjenek gondolkozni.. :)
VálaszTörlésCimballi, ehhez a képhez mit szólsz?
http://1.bp.blogspot.com/-_3wk6fccwxA/Tjz80W5lJGI/AAAAAAAABAU/PvetKsVkyoY/s1600/spx2daybull%2B060811.png
ez már általad is preferált:
http://1.bp.blogspot.com/-m-uUGFNjAHc/Tjz85sncDMI/AAAAAAAABAc/PYfnOhtKp3k/s1600/spx2daybear%2B060811.png
totem
Teljesen mindegy. mert a hetes macd szépen lefele tart. vagyis hosszabb long még nem látszik.
VálaszTörlésPersze bele lehet zoomolni a piacba, támaszokat keresve egy-egy longtréd erejéig
de a trend nálam még lefele mutat.
Horgász
Totem, a másodikat olyannyira nem preferálom, hogy nem is értem, mit rajzolt a kolléga. Egy ékhez, az előző trendből vette a felső határoló vonal kiindulási pontját? (a 2009-2010-es szakasz az egy egység a trend egy szintjén, a 2010 júliusi mélyponttól egy új egység van).
VálaszTörlésAz általam preferált a bejegyzésben a két index napos ábráján szereplő bearish megközelítés, amely egyszerű zigzag alakzatot értelmez július 21-i befejezéssel.
Erős alternatívája az a bullish tripla zigzag, amit te először linkeltél (nagyjából) én pedig egy heti ábrán magyarázom. Arra adtam 35% esélyt. A heti ábrám és a két napos nem ugyanazt az értelmezést ábrázolja.
a másodiknál mondjuk az ék jelleget ne vedd figyelembe, azaz a felső vonalat... ott voltaképp az alsó támaszvonal a lényeg, amit mi is rajzoltunk, ami 2009 márciusi mélyponttól rajzolódott ki és fent 1284-nél tört.. csak ezen nincs végighúzva..
VálaszTörlésde mindegy. valahogy bullt én sem tudok a mostani állásba belelátni, és ahhoz egy erős felpattanásnak kellene jönni, de legalábbis felfelé kellene a vonal mentén mászni a következő napokban.. hááááát.. egyszerűen nem látnom a leminősítés után ennek esélyét..
totem
Totem, az alsó is pontosításra szorul, mivel amit én rajzolgattam, az 2009. március összekötve 2010. júliusával és a meghosszabbítása, a párhuzamos trendcsatorna alja. Az augusztusi low nem játszott, sőt akkor az árfolyam át is ugrándozott a vonal alá.
VálaszTörlésPróbáld ki, hogy kevesebb weboldalt, kevesebb elemzőt olvasol, de azt alaposabban. Ez az ábrám egy másképp megrajzolt kritikus támaszról beszél:
http://1.bp.blogspot.com/-zFSymcDcSfk/Ti-XiyjoW7I/AAAAAAAAA6k/0FCOqsYLoJg/s1600/JUL26_SPX_dailyzigzag.JPG
Visszatérve az általad emlegetettre, nem is értem, mit számoz, pl mit jelent nála, hogy b:3, meg double flat? Ilyenek nincsenek Elliott elméletében.
http://1.bp.blogspot.com/-m-uUGFNjAHc/Tjz85sncDMI/AAAAAAAABAc/PYfnOhtKp3k/s1600/spx2daybear%2B060811.png
Azért fontosak a szabályok, a rendszer, amihez tartjuk magunkat, mert akkor van esélyünk reprodukálni a sikeres lépéseket és kijavítani a hibásakat. Ha össze-vissza húzgáljuk a vonalakat, akkor bármelyik másodpercben találunk olyat, ami épp támasz, vagy épp ellenállás.
USA leminősítés cirkusz után hétfőn jön flash crash 2 ?
VálaszTörlésVagy a piac már beárazta? Mindenestre a rázós futam folytatódik!
Medvék táncolnak mindenhol de a bikákkal azért vigyázzatok, a one day wounder-ek sok fájdalmat fognak okozni.
Épp írtam odaát, hogy legnagyobb emelkedések a beartrendben szokta bekövetkezni.
VálaszTörlésCsak ember legyen a talpán aki ezt eltudja kapni a heti akár 10% le fel elmozdulásokban ĐĐ
minden estre a mostani légkör és társadalmi hangulat nem kedvez hosszabb távú befektetéseken gondolkozni . túl nagy a turbulencia -
Horgász
Totem, a másodikat olyannyira nem preferálom, hogy nem is értem, mit rajzolt a kolléga. Egy ékhez, az előző trendből vette a felső határoló vonal kiindulási pontját? (a 2009-2010-es szakasz az egy egység a trend egy szintjén, a 2010 júliusi mélyponttól egy új egység van).
VálaszTörlésAz általam preferált a bejegyzésben a két index napos ábráján szereplő bearish megközelítés, amely egyszerű zigzag alakzatot értelmez július 21-i befejezéssel.
Erős alternatívája az a bullish tripla zigzag, amit te először linkeltél (nagyjából) én pedig egy heti ábrán magyarázom. Arra adtam 35% esélyt. A heti ábrám és a két napos nem ugyanazt az értelmezést ábrázolja.