Aki ránézett mostanában az EWI-s cikkekre, az nem panaszkodhat, sok tanmesével látják el az utóbbi hetekben. Úgy értem, sok a számozott, szépen levezetett grafikon, amin Elliott vezérlőelveinek meglehetősen tiszta, gyakorlati megvalósulását láthatjuk. Legnagyobb meglepetésemre augusztus 12-én Prechter pár mondatban még a Bloomberg TV közönségének is villantott egy kis elméleti háttérmagyarázatot. Mindig Elliott elméletétől mentesek a nyilatkozatai, ezért volt újdonság, hogy leállt egy vezérlőelvet kitárgyalni.
Bullish (on the Dollar) and Bearish (on Stocks) (by Susan C. Walker) a cikk címe, amelyből a szóban forgó Bloomberg video elérhető. Én most csak az abban megemlített vezérlőelvet ragozom tovább, mivel még nem szerepelt itt, az Elliott és a többiek oldalon.
Még májusban, amikor a devizapárban a megnyúlást kezdtem pedzegetni, akkor írtam egyszer az EURUSD-ről: "a következő korrekció 1,3500-nél kevesebbel valószínűleg nem fogja beérni". Akkor nem magyaráztam meg, miért mondtam. Gondolom, sokan Fibonacci-t gyanítottak a jóslat mögött, de be kell valljam, ennél sokkal egyszerűbb dologról van szó. Van ugyanis egy vezérlőelv, ami alapján a megnyúlás (extension) felismerésének pillanatában következtetni tudunk a soron következő korrekció mértékére (még akkor is, ha a trendnek nincs vége).
Mondja el Prechter a dollár index ábra kapcsán:
"Múlt pénteken a dollár index egész a 80-as szintig korrigált vissza, éppen a kettes alhullám területére, ami megnyúlt első hullám esetén az egyik tipikus vételi pont az Elliott-modell szerint".
Tőle balra pirossal bekarikáztam, amire hivatkozik:
Ha az EURUSD-ben keressük, hogy hol van a megnyúlást követő korrekció, aminek tartományába Elliott vezérlőelve szerint érkezik később az eggyel nagyobb szintű retrace, akkor elég tiszta a grafikon ahhoz, hogy megtaláljuk az 1,3268 (03.25) és az 1.3692 (04.12) közötti zónát. Általában az így meghatározható sáv távolabbi felén ér véget a korrekció, ezért mondtam annak idején az 1,3500-öt. Ma már tudjuk, augusztus 6-án 1,3333-nál fejezte be a középtávú (2)-es hullámot a devizapár. A dollárindex ezzel szemben eljutott a kettes hullám túlsó végéig, felülteljesítve az eurót.
A grafikon forrása a feljebb említett képes riportot is tartalmazó EWI-cikk.
Majd' 100 társával együtt természetesen ezt a vezérlőelvet is kitárgyaljuk az október 10-én induló Elliott tréningprogramon >.
Mondom, érdemes nézegetni a cikkeket, mert olykor nemcsak számozatlan ábrákat és homályos utalásokat, vagy elvont következtetéseket közölnek le. Itt volt például előzőleg augusztus 6-án az élő előrejelzésük a Currency Specialty Service szolgáltatásból, amibe rögtön a tetőzés napján engedtek betekintést:
Market Insight: EUR/USD At a 3-Month High
By Vadim Pokhlebkin
06 Aug 2010 16:45:00 ET
Majd a fordulat után két ábrával tovább folytatták az EURUSD számozását:
EUR/USD: A Rally You Could Have Seen Coming
By Vadim Pokhlebkin
Tue, 10 Aug 2010 15:45:00 ET
Háromszög, mint az aktuális alacsony szintű trend záró lökését megelőző alakzat, majd a kökés, ami beleérkezik a vezérlőelvek alapján várható célzónába, majd fordulat és tiszta, arányos impulzív (ötös) szerkezet az ellenkező irányba. Mint a tankönyvekben.
Óh, már hallom, "akkor ez biztosan nem igaz, a tőzsdén nincsenek ilyen nyilvánvaló, triviális grafikonok".
Dehogynem.
Ezért jó a harmadik hullám a trend több szintjén, mert abban kevés kérdőjellel találkozunk az elemzéseinkben. Miért? Mert ott érvényesül a tömeg cselekedeteiben leginkább a csordaszellem. Ha pedig érvényesül a csordaszellem, akkor Elliottnak könnyű dolga van.
2010. augusztus 17., kedd
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése