A kérdés a péntek 14:30-kor napvilágra kerülő amerikai foglalkoztatási adatra vonatkozik. Ez lehetne az első alkalom két hosszú éve, amikor pozitív értéket tesznek közzé. Elliott alapján belefér. Sőt, épp a hullámok számolgatása közben vettem magamnak a bátorságot, hogy egy fundamentumra következtessek.
Itt ez a kis piktogram a várakozó EURUSD párost mutatja így az éjszaka közepén. Technikai szempontból mire vár? Vagy mi előtt vár?
Az előző írásomban igyekeztük behatárolni a decemberi EURUSD lejtmenet 3. hullámának végét, ami el is jött és azóta valami ritka sekély retrace-t látunk egy klasszikus flat korrekció formájában (A-B-C mozgás, ahol 3-3-5 az alhullámok száma). Az előző trendszakasz, az általam (iii) jelzéssel ellátott hullám 25%-án is alig ér túl a dollárgyengülés, a 38,2 százaléktól meg messze elmarad. Tudom, a 25% nem Fibonacci szám, én a 23,6% helyett használom, mert az utóbbi felesleges finomkodás.
Szóval a (iii) utáni időszak szépen beszorítható egy trendcsatornába, úgyhogy aki ránéz az alábbi ábrára, az rögvest felkiált: Ez egy bearflag! Vagyis a trend folytatódását előrevetítő, a trenddel ellentétesen, de alacsony szögben mozgó trendcsatorna. Mivel lefelé tart az elsődleges trend, ezért a medve zászlójának hívják. Ezen a ponton tehát találkozik a klasszikus alakzatokat értelmező technikai analízis és az elliotti logika.
A számozás alapján már túl is vagyunk a negyedik, azaz (iv) hullámon és az (v)-ben járunk. Az EURUSD tömörülés pedig jó eséllyel arra vár, hogy átugorja a trendcsatorna alját, ezzel mutatva meg a beígért (v) hullámot.
Mielőtt viszont túlságosan megörülnénk, vegyük elő az egyik szabályt, ami pontos útmutatást ad a célárra. Ha egy hullámsorozaton belül a 3. összetett, akkor az ötödik általában egyenlő hosszú az elsővel.
(i) hossza 15145-14829 = 316 pip
(v) vége 14484-316 pip = 14168.
Azaz mindössze 1.4168-ig erősödik majd a dollár, mielőtt egy hosszabb időszakot átfogó újabb korrekció indul el benne.
Megjegyzés: Létezik az én számolgatásomnak egy alternatívája, amit egy másik blogger társam készített, de nekem nem jön be. Annak a célára az (v) végére 1.4023. Ha ez a változat működne, akkor majd bemutatom, addig maradok a közelebbi 1.4170 körüli céláramnál.
Annak idején decemberben többen emlegették az erősödő NFP-t, mint a dollárerősödés egyik kiváltó okát. Azaz a mozgást egy makrogazdasági adattal, mint fundamentummal próbálták magyarázni. Mi most az alakzatból próbáltunk a fundamentumra, vagy a fundamentummal kapcsolatos várakozásra következtetni.
2010. január 8., péntek
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése