Az egy héttel ezelőtti ábrám elsődleges számozását szépen követte a piac. Így ahhoz képest, amikor az S&P 500-as update bejegyzést írtam, annyi változott, hogy most egy új alternatív (ALT.) számozás készült. Ideje volt levennünk a napirendről az előzőt, miszerint a május 13-tól délnek tartó szakasz egy nagyobb korrekció hármas szerkezetű [b] hulláma lenne, ugyanis minden elemében impulzív (ötös szerkezetű) az esés belseje. Helyette inkább egy másik lehetőség kezd nagyon foglalkoztatni, nevezetesen, mi van, ha kék Minor 1 csak a múlt keddi új minimumnál ért véget (vagyis a május 6-i "flash crash" csak egy Minute szintű harmadik hullám volt). A két változat között kimenetel tekintetében a jelenleg zajló felfelé korrekció mértékében és időtartamában van a különbség. Ha nem Minute szintű a mostani emelkedés, hanem az eggyel nagyobb Minor, akkor korai még az "utolsó figyelmeztetés", mert jóval magasabb szintre, S&P-ben például 117x környékére is feljuthat a piac.
A továbbiakban - miután jól megmagyaráztam a címben szereplő kérdőjelet - már csak az elsődleges számozásról lesz szó. Azért csak arról, mert sokkal több vezérlőelvnek felel meg, mint a rövid távon bullish, alternatív változat. Ezért követem elsődleges számozásként; több mint két hete nem mutat semmi olyat a piac, ami miatt kételkednem kellene a helyességében. Ha a következő napokban továbbmegy ezen az úton, akkor a címbe nem kell a kérdőjel, ugyanis egyetlen emelkedő nap lehet hátra, mielőtt elindul az első súlyos pusztítást okozó eső szakasz.
Egy nap kell hozzá, vagy esetleg szerdán az első kereskedési óra, hogy befejezze az emelkedő-korrigáló alakzat megrajzolását a piac. Nagyon logikus várakozás az 1114-15 elérése S&P 500-ban, illetve a 10350-360 megérintése a Dow Jones indexben. Majd a bukóforduló. A helyzet az, hogy mind időben, mind pedig pontban teljesítette már a piac a korrekcióval szemben támasztott minimális elvárásainkat, azaz azonnal - akár holnap is - folytatódhatna lefelé a játék, viszont az alakzatot a csütörtöki csúcsnál nagyon nehéz befejezettnek számolni.
Ha valóban az következik, amire számítok, akkor a 3/(1)/[3]-as jelzésű eső hullám nem áll meg előbb, mint a 925-933-as zóna S&P-ben, illetve a 8.480-8.560 a Dow-ban. Ismét mondom, ezek az optimista kalkulációk.
Viszont ne csak én beszéljek erről, hanem itt van Robert Prechter május 20-i nyilatkozata a Yahoo! Finance Tech Ticker adásából. Véleménye szerint a jelenlegi hangulat lassan a felismerés hullámát tükrözi, amikor a fundamentum kezdi alátámasztani a technikát, úgyhogy legfőbb ideje felkészülni a hosszú lefelé tartó útra.
"On Schedule for a Very, Very Long Bear Market"
Szokásosan néhány mondat, amit kiemelek az interjúból: "Harmadik hullámban járunk, a harmadik szinte mindig gyorsabb és erősebb, mint az első, ezért egy-két hét meglehetősen komoly eladási hullám elé nézünk."
...
"Amire számíthatunk még, az a volatilitás drámai mértékű megnövekedése. Számos éles/meredek felpattanás kíséri a hosszúra nyúló esést, ami fenntartja az emberek érdeklődését, hiszen minden alkalommal úgy érezhetik majd, hogy megtalálta a piac az alját. Nagyjából ez történt 1930 és 1932 között is."
...
"Az esés ezután gyorsul be, igen sok van még belőle hátra. Jelszó a biztonság!
A '90-es évektől az emberek olyan mértékben rákaptak a tőzsdei kereskedésre, amire a történelem során még nem volt példa. Ez a fajta optimizmus és az ennyire széleskörű részvétel a 'Mánia' klasszikus megjelenése, aminek vissza kell billennie egy kiegyensúlyozottabb szintre.
Robert Prechter discussed the recent global sell-off that has sent all major
U.S. averages 10% below their 2010 highs with Yahoo! Finance Tech Ticker host
Aaron Task on May 20, 2010. Prechter says that the current climate shows that "we're
in a wave of recognition" where the fundamentals are catching up to the
technicals and that it's time to prepare for a "long way down."
For more information from Robert Prechter, download
a FREE 10-page issue of the Elliott Wave Theorist. It challenges current
recovery hype with hard facts, independent analysis, and insightful charts.
You'll find out why the worst is NOT over and what you can do to safeguard
your financial future.
Szia Cimballi,
VálaszTörlés"az alakzatot a csütörtöki csúcsnál nagyon nehéz befejezettnek számolni." - a mostani futuresek és újabb eur/usd mélypont arra enged következtetni hogy esetleg mégis a csütörtöki high ról jöhet a bukóforduló és a felfelé korrekció nem 5 hanem 3 szakaszból áll/t/.
szerinted?
Cimbi,
VálaszTörlésha 1065 alá megyünk csak akkor lesz igaza a fenti hozzászólónak, nem?
üdv,
timmy
Ha a kékes-zöld Fibót nézitek, ugyan itt nincs berajzolva, de a 23,6 az 1069-nél van, amiről egyenlőre most vissza is pattant. Prechterék a 1056,10 szint (27-iki alj) elesésétől várják a megerősítést a lefele körre.
VálaszTörlésEz egy szakértő párbeszéd volt, köszönöm. Csak a rend kedvéért:
VálaszTörlésZigzag-nek látszik a teljes emelkedés, ám csak hármas szerkezetű felfelé a 'c' hullám a végén. Kivéve(!), ha beleveszem a premarket történéseket, akkor ugyanis ötösnek számolható. Nem szeretem az ilyet (belevenni a cash előtti időszakot), de ha törik az 1065, illetve a határidős indexnél a 1063, akkor ez a helyzet.
Szóval nehéz befejezettnek számolni, de nem lehetetlen.
Kovács kolléga, Prechterék 1056-ról beszélnek? Szerintem "csehszámot" írtak 1065 helyett. Nem lehet?
A hasonlatok keresése a mániám,úgyhogy ismét visszanyúltam a 2002-es dax-hoz,ahol van egy érdekes szakasz: a végső letörés szintén csonka ékből következett,ha igazam van,akkor ma a május 21.-i mélypont /1064/környékére kellene eljutnia az SP-nek,majd 3 napon belül 1080-1083-as sávba,és hosszú idöre átadná a helyet medve barátunknak.
VálaszTörlésA pénteki STU-ban írják többször is az 1056-t. Nekem a futures alja 26-án 1055,25, de gondolom ennek a kis eltérésnek nincs jelentősége. Számozásuk szerint ezy egy (b) hullám vége.
VálaszTörlésA hétvégi elemzéseknél nézegettem az usa hatikat.
VálaszTörlésAz S&P volt egy számozási kétejem kissebb idősikon.
No mondom nem baj majd hátha a Dow segít eligazodni.
Hát nem, valójában a kisebb idősíkú számozások nem csak, hogy arányokban hanem pl egy-egy esetben tartalmilag( összetettség korrekció módja stb) külön életet él. Természetesen a 4 h és az a fölötti a két futures esetében azonos tartalmú.
Ha már itt tartottam gondoltam hátha a Nasdaq nál precízebb a korreláció. Nem ellenkezőleg, oly annyira hogy tartalmilag más.
A Nasdaq-nál átléptük felfele azt a szintet ahol ahogy írtad is megnő az alternatív számozás esélye.
Először csináltam ilyen mélyreható és összehasonlító elemzést a három instrumentum esetében és furcsállom az eredményét.
Lehet mások (elliottal elemzők már túl vannak ezen a rácsodálkozáson)
Szép hétvégét elliottosok!
Bocs kétej=kétely
VálaszTörlés