Az oldal tetején két hétig ott piroslott egy hirdetés, amely a legfrissebb, december 6-ig ingyenesen letölthető Jeffrey Kennedy füzetet ajánlotta a mozgóátlagokról. Azokról a mozgóátlagokról, amelyek egy technikai módszerekkel operáló tréder eszköztárából akkor is kihagyhatatlanok, ha számára Elliott a kiinduló elemzési alap.
Jeffrey, a "Hogyan találjunk mozgóátlagok segítségével nagy találati aránnyal működő belépési lehetőségeket" c. összeállítás szerzője találóan úgy emlegeti őket, mint "automatizált trendvonalakat", amelyeket időről-időre elővesz számozása megerősítéséhez.
Az első fejezetben három módszer trükkjeivel ismerkedhetünk:
- mozgóátlagok kereszteződése;
- mozgóátlag-csatorna szisztéma;
- a 'kereszteződés' és a 'csatorna' módszer ötvözése.
Discover the Dynamics of Using Moving Averages How to Spot High-Probability Trading Opportunities by Elliott Wave International "Objectively defined rules" are vital to the successful use of moving averages. And as you might imagine, advanced rules and guidelines work to the benefit of more advanced technicians... Read more. Jeffrey's insights are all about making you a better trader. Remember, the first two eBook chapters are FREE through |
Viszont én éppen valami olyasmit szeretnék részletesen bemutatni, ami nincs ebben a pár napig elérhető 10 oldalas füzetben. Valamit, amit Jeffrey igen gyakran használ, hiszen ott találjuk az egyik standard képernyőjén. Magam is tőle láttam először az alábbi logikát.
Végtelenül egyszerű módszer, amelyhez bármilyen idősíkon csupán egyetlen 10 SMA-t (tízes periódusú mozgóátlagot) és a vizuális hatás érdekében három színt hívunk segítségül, akár japán gyertyákat, akár a nyugati bar grafikonokat használunk. A mozgóátlag, mint indikátor a trend irányának meghatározásában segít, olvasata a következő:
- Ha a gyertya v. bar a mozgó felett van és nagyon fontos, hogy nem érintkezik vele, azaz a periódus minimuma > SMA 10, akkor az adott szakaszon felfelé haladó trendben gondolkodhatunk, ezért a grafikonszakasz színe zöld.
- Ahol a periódus érintkezik a mozgóátlaggal akárcsak egyetlen tick erejéig is, ott az adott idősíkon a piac az oldalazás, sávozás állapotában van. Az árfolyam színe szürke, vagy fekete.
- Végül, ha a teljes gyertya, vagy bar tartomány a mozgó alá került és nem is érintkezik vele, akkor lefelé trendelő piacra következtetünk. Tehát bar max. < SMA 10 piros színnel.
Így már egy kevésbé gyakorlott elliottos számára is beszámozható. (a képre kattintva új ablakban nagyítva nyílik) |
Egy egészséges, lendületes felfelé trendben, amelynek részesei szeretnénk lenni, amely trendeket nyereségesen tudunk kereskedni, a gyertyák zöldek és csak néha akad közöttük egy-egy szürke (pullback). Amíg zöld a pálya, addig távolabb lehet tartani a stop loss-t, ha beszürkül, akkor érdemes rövidebbre fogni a pórázt.
Még mielőtt nagyon belelkesednénk, és venni kezdenénk a zöld gyertyákat, shortolni a pirosakat, ráerősítek, hogy ez nem önálló kereskedési rendszer, hanem a trend meghatározására és esetleg nekünk, elliottosoknak a számozásunk megerősítésére alkalmazható eszköz.
Azaz megtehetjük, hogy egy nagyobb elemzési idősíkra helyezzük rá, ahol ha zöldet mutat, akkor egy másik indikátor – pl. MACD, vagy Stoch – vételi jelzéseit értelmezzük, de azt már egy kisebb timeframen. Értsd. lehet a színes SMA egy napos grafikonon és kereskedhetjük az azonos irányba mutató MACD, vagy Stochastic jelzéseket az óráson, vagy a 30-percesen.
Vagy, ha mindkét idősíkot ezzel az indikátorral kísérjük, akkor egy nagyobb timeframen stabil bullish trend esetén, a kisebb bontáson megjelenő, egymagában álló piros gyertya, ami után - akárcsak a fenti grafikonon - nem következik a piros gyertya minimuma alá zárás, ideális vételi lehetőség lehet. Arra utal ugyanis, hogy az ellenirányú trendben nincs momentum, kipánikolta magát egy leszúrással a 10-es mozgóátlag alá. Más szavakkal, korrekcióra és az ellenirányú folytatás elmaradására következtethetünk.
Számtalan olyan eset van, amikor segít megerősíteni, vagy kibogozni egy zűrös számozást. Gondoljunk csak bele: Egy ötös szerkezetű bullish impulzus három stabil, összefüggő zöld szakaszt kellene, hogy tartalmazzon, míg délnek tartó megfelelője három pirosat.
Egészen magas találati arányt lehet vele produkálni, amikor az Elliott-i értelmezés és egy ilyen indikátorjelzés egymásra talál. Általánosan mindig figyeljünk arra, hogy amikor egy indikátor állása alapján következtetünk, akkor a következtetésünknek a hullámok számozása szempontjából is legyen értelme. Olyan indikátorjelzések kiválogatása a cél, ahol a piac elsősorban potenciális második, vagy 'b' hullám végénél jár, nekünk ugyanis a harmadik, vagy a 'c' hullám kereskedése "hasznos".
Visszatérve Jeffrey füzetére, a 10 oldalas PDF kivonat Mikulásig hozzáférhető. A letöltéshez a szokásos ingyenes Club EWI regisztráció, vagy a meglévő fiók használata szükséges. A füzet utolsó oldaláról kiderül, az első két fejezet ingyenes letöltése egy promóció része, melyben nem kötelező, de akár a teljes, 33 oldalas tananyag is megvásárolható kedvezményes áron. A linket követve feltűnik: a klubtagoknak december 15-ig 79 USD helyett 47,40 az ajánlat.
Végül az emlegetett Amibroker formulánk. Mivel a HTML és az AFL programozási nyelvben hasonló "kifejezések" fordulnak elő, ezért a post összeállításakor minden erőfeszítésem ellenére összeakadtak, így csak képként tudtam ide behelyezni. Akinek nincs kedve a formulát gépelgetni, az kérje e-mailben és megküldöm neki az algoritmust bemásolható, azonnal használható formátumban is.
Képre kattintva éles, tökéletesen jól olvasható nézethez jutunk |
Metastockhoz van formulád?
VálaszTörlésA formula kifejezetten ehhez a posthoz és Amibrokerhez készült, így sajnos nem tudok Metastock változatot adni.
VálaszTörlésKözben változtattak: december 6-ig letölthető a füzet.
VálaszTörlés