Előbb egy kedvezményes EWI ajánlat, majd egy új ingyenesen letölthető írás Prechtertől, végül egy kis filozofálgatás a részemről. Így áll össze a mai vegyes tartalom.
Péntekig, március 18-ig szól az elmúlt évben népszerű EWI csomagajánlat, amelynek keretében 99 USD három hónapra a "Financial Forecast Service". Ebben benne foglaltatik a hetente háromszor az amerikai indexeket és az EURUSD-t, valamint az aranyat értelmező Short Term Update, Prechter havi Theorist magazinja és egy ugyancsak havi publikáció "EW Financial Forecast" címmel. A csomag teljes ára 234 USD lenne, ezért mondom, hogy ha valaki mostanában tűnődik az előfizetés kipróbálásán, akkor ezzel az akcióval érdemes lépnie. Első előfizetőknél jár hozzá az ingyen Elliott-könyv is. A csomagról, illetve a három termékről részletesen írtam egy éve itt: [link]. Magához az aktuális ajánlathoz a Bearish? You Bet elnevezésű oldalon keresztül vezet az út, ahol a lap legalján a "Learn more about a limited-time special offer now" feliratra kattintva jelenik meg a konkrét információ az árról és a feltételekről.
A következő ajánlat viszont ingyenes, Prechter februári 12 oldalas Theoristja ugyanis Club-EWI tagsággal, kötelezettségek nélkül letölthető azonnal. Itt a link hozzá:
FREE Theorist
Központi témája, hogy a magas rendű harmadik hullámok harmadik alhulláma, azaz a felismerés pillanata előtt milyen paraméterek, személyiségjegyek és más tulajdonságok jellemzik a piacot. Tanulságos olvasmány, ami azóta elhíresült ugyanis ez tartalmazza a "barlangi értelmezést". A többit fedezze fel mindenki a PDF dokumentumban egészen jövő hét keddig.
---
Van a Socionomics tudományában egy kitétel, amivel nem értek egyet maradéktalanul. Nevezetesen az események nem hatnak vissza a piacokra. Szerintem a társadalmi események nem hatnak vissza, mert csak okozatok, eredmények viszont a társadalmi folyamatokon kívülálló történések igenis kihatással vannak a globális hangulatra és a hangulatot leképező árfolyamokra. A Japán katasztrófa egyértelmű, hogy nem a társadalmi hangulat által létrehozott esemény, viszont bizonytalanságot szül, s mint ilyen hasonlóan mechanizmust hoz létre a Soros-féle visszahatás elvéhez. Ráadásul mindezt egy olyan pillanatban, amikor a piac már amúgy is korrekcióban volt, így további lökést adhatott neki.
Azaz, míg máskor vonakodom hírek, események nyomán létrejövő mozgások irányába kereskedni, sőt, ahogy a tréningen mutattam, bizonyos feltételek mentén épp az ellentétes irány lekereskedésére keresem az okot, addig most mintha nem lenne hiba a japán eseményket lekövetni, mert kézzelfoghatóan és nem is csak átmenetileg növelik a félelemfaktort.
Ha Yoda-t is segítségül hívjuk, akkor azt mondaná, "zavart érzek az erőben"...
Én meg csak a hullámokban; olyan, mintha eltorzult volna a hullámszerkezet ebben a kétségtelenül szokatlan helyzetben. Kusza, ellentmondó információk szerte a grafikonokon. Célszintet értünk el, fordultunk róla, de nálam már megint nem komplett az alakzat délnek, hiányzik még legalább egy új minimum. Ilyenkor az a legjobb, ha egy lépéssel hátrábbról, itt akár a napi grafikonon igyekszünk értelmezni az eseményeket, hátha csak nem látjuk a fától az erdőt.
Magam úgy döntöttem, kimaradok egy napot a számozásból, azaz az egyik ma este hozzászóló társunk tökéletesen aktuális, idevágó megjegyzését követem. Valamikor úgyis itt volt az ideje beajánlanom a fenti két linket.
2011. március 16., szerda
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Üdvözlet mindenkinek,
VálaszTörlésHuh ami USDJPY ben történt az elmúlt bő egy órában
ALL TIME LOW 76,50 es értékkel, további rumor hogy csütörtökön
nem fog kinyitni a tokiói tőzsde
Januárban még longoltam is 82 ről , de rossz érzésem volt így hagytam
ezt a devizapárt
Cimballi lehet hogy ez már a pusztító C hullám előszele?