Semmi izgalmas sincs a címválasztásban, mert szeretnék némi óvatosságot hangsúlyozni. Az esés nagyságrendje jó, szerkezete szintén, kiindulási pontja is, rendben volt a forgalom, a részvénypiaccal tartottak a nyersanyagok, a devizák. Vagyis elővehetjük a bear forgatókönyvet és azt is helyezzük ma előtérbe, de azért volt néhány érdekes túlzás. Konkrétan szerdán az S&P 500 részvényéből egy kivétellel mind mínuszban zárt, a Dow összes komponense ugyanígy, ami túladott időszakokban, elsősorban kiemerülés előtt álló mozgásoknál fordul elő. Ennek a mostani kontextusban, egy esés első(!) napján, mi az értelme? Ritkább eset, ezért szokatlan, de kitöréses / nekilódulós indító napok lehetnek ilyenek. Tegyük el ezt a gyertyát, komoly erő kellhet már ahhoz is, hogy a keddi záró és a mai közötti különbség felét visszavegye a piac. Vagyis cash SPX 1251-1255-nál korábban ez most nehezen tud bull lenni.
Viszont - és itt befejezem pro és kontra felvezetőt - ott van a tény a korábbi elemzésem alapján, hogy a SPX 1220-nál tart délnek a csatorna alj, amelynek szignifikáns elesése és sikeres visszatesztje után már kevésbé lesz szükség a bullish lehetőségek rajzolgatására. Egyelőre közeli a csúcs, az október 27-i maximum, szóval nem tartunk még ott a döntő letörésnél.
Emlékeztetőül, így nézett ki az 'objektívan kétirányú' határidős ES ábra a hétvégén: Game Over Chart [link]. És itt van (lejjebb) a mai nap után, ami lehetővé teszi nekünk egy újabb (de alacsonyabb rendű) potenciális báziscsatorna megrajzolását (narancs). Ez is egy erővonal, ami a korábbi kékkel ellentétes irányba, tehát lefelé hat. Amíg belül vagyunk, addig az esés elvileg lehet párhuzamos trendcsatornában, tehát ez alapján a vezérlőelv alapján elvileg lehet korrektív.
Ha már "ilyen volt - ilyen lett" képeknél tartunk, akkor itt van az a rajz, amely szerintem megvalósult: 5 perces Dow vasárnapról [link]. Hogy is van ez? A végső felfelé kör előtt a piac nem ment le, csak az (x) pontig, majd onnan jött a kis kettes, Minute [ii] hullám befejezése fel.
Ha zigzag korrekciónak jelölném, akkor az [i]-es helyére [a] kerülne, [ii]-es csúcshoz [b]-t tennék, és valahová lejjebb nem újabb (i)-es várnék, hanem nyilván a [c]-t. Miért nem ezt, a még egy további nagyobb felfelé körös változatot helyezem előre? Nyilván egy hosszú cikk lenne, mindent (újra) elmondani, ezért egy érvet emelek ki. Menjünk vissza a felső ábrára és nézzük meg milyen egyforma az október 27-i csúcs utáni két esés karaktere. Nincs váltakozás, ugyanúgy közlekedik mindkettő délnek, ami pedig kevésbé [a] + [c] sajátosság, hanem inkább két egyes hullám impulzus személyiségjegye.
2011. november 10., csütörtök
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Cimballi,
VálaszTörlésHa jól értem akkor egy icinyke-picinke kettes még hiányzik a " nagy műhöz " délnek ?
Horgász
a túlcsorduláshoz nem tudom hogy elég lehet-e vagy még kevés a 45% bika 30% "neutrinóval" ?
http://www.aaii.com/sentimentsurvey
úgy néz ki nagyon behalt ez az esés..
VálaszTörléstotem
Nupa, kicsit több hiányzik, mert ez csak a Minor 1-es szintű esés közepéhez hiányzik, ami nem feltétlen szól olyan nagyot, hiszen "csak" az októberi minimum környékére kellene eljutnia majd. A nagy recsegős-ropogós, omlós az még odébb van.
VálaszTörlésA mai eddigi csúcs a (ii)-es 'a' hulláma lehet, még fölé megyünk talán.
Figyelem! USA piacoknak holnap furcsa napja lesz, mivel Veterans Day jön, illetve Kanadában is ünnepnap van, ezért csak "csökkentett üzemmódban" üzemelnek a piacok. Az elektronikus határidős kereskedés néhány instrumentum kivételével teljes napot nyitva lesz, de nincs nyílt kikiáltásos kereskedés, vagyis szűkös lehet a likviditás.
VálaszTörlésSzia Cimballi!
VálaszTörlésA tegnapi esést inkább hármas szerkezetűnek nézem, nem impulzusnak. Inkább a Bandi verziója h a B harmadik hullámában vagyunk tűnik szimpatikusabbnak.
Hogy látod mikor indul a nagy harmadik?
Köszi, Joe
Joe, a mai napot gondoltam az oldalazásnak, ami felkavarodik 1250 alá. Azután majd a szerkezetből tovább következtetek. Ez egy nehéz bemondás / választás a részemről, hogy ez inkább [i]-[ii]-(i)-(ii), mint [a]-[b]-[c].
VálaszTörlésAz év első felében ilyen szituációkban inkább a konzervatívabb / komplexebb / korrektívabb megoldásokat preferáltam, viszont a nagyobb kontextus miatt, ha már valamit erőltetek, akkor a bear oldalra hajlok. Ez nem szubjektív, hanem relatív, ugyanis a jelen rövid távú struktúra helyzete adja. Mondom, a tágabb összefüggések miatt.
Ugyanakkor elismerem, bőven benne van a sokak által preferált lefelé zigzag 10/27-ről lehetőség, ami abban az esetben az egyetlen érdemi megfontolás, ha a nagy (1) hullám október 4-én ért véget, onnan ugyanis kevés az egy hónap (2)-es.
Nupagagyi!
VálaszTörlésA túlcsorgást én nem elsősorban a piaci hangulatra gondoltam, hanem magára a hírdömping kiváltotta hangulatra.
Ebben a extra negatív környezetben a DOW még mindig a 12K körül vacakol.
Hát nekem ez nem stimmel. Lehet megint egy hosszabb döglődésnek leszünk tanúi.
Horgász
És még valami!
VálaszTörlésEURUSD! Egyszerűen nem fogják hagyni hogy jelentősen essen (még egyelőre!)
EU érdeke az erős euró (többször is hangoztatták) USA érdeke a gyenge dollár, főleg Kína miatt!!!
Szóval egyelőre megy a nagy háromszögelés - lásd EWI "elemzés"
Horgász
Erre gondolsz, Horgász?
VálaszTörléshttp://www.elliottwave.com/r.asp?url=/freeupdates/archives/2011/11/09/EUR/USD-Falls-Again.-Is-Italy-REALLY-to-Blame.aspx&dy=nth&rcn=nth&acn=meb210
Cimballi
VálaszTörlésNem http://www.elliottwave.com/freeupdates/archives/2011/11/08/What-Does-The-US-Dollar-s-Future-Hold-A-Huge-Elliott-Wave-Pattern-Sends-A-HUGE-Message.aspx erre
egy éven át tartó Elliott hullám háromszög
Egy igazi harmadik hullámot sajnos egy katonai akció indítana el szerintem mostanában(IRÁN IZRAEL).Ne legyen igazam!
VálaszTörlésÜdv!
VálaszTörlésKisbandi pont erre gondoltam én is a napokban! Mondjuk az olaj árának elszállása extrém módon megnövelné az így is magas volatilitást! De vajon milyen irányba mozdulna a dollár index tartósan?
HB
kisbandi
VálaszTörlésMost ENSZ határozatra várnak. Ami olaj és pénzügyi embargó lehet, ha megszavazzák. Oroszok , kína nem biztos!
Horgász
A nukleáris veszély az igazi probléma.
VálaszTörlésSzia Cimbi,
VálaszTörléss&p-ben ez a 70% feletti retrace nem sok egy kicsit, mint (ii)-es hullám? az a-b-c szerkezet ráadásul szvsz készen van, szóval hétfőn egyből esnie kellene...
Te is így látod, vagy inkább már az 1284-es szintek felett gondolkodsz?
köszi,
timmy
Timmy, sok ahhoz, hogy magabiztos trade lehetőség legyen és valóban, majdhogynem azonnal kellene neki az esés, hogy működjön a bear forgatókönyv. A magabiztossági szint az volt, amit megadtam 1250-1252. Azon nyitott réssel felfelé a pénteki kereskedés, vagyis az ellenállásom már támasz.
VálaszTörlésMegmaradt a piac az októberi csúcs közelében, a két fontos erővonal között.
Tiszta fejjel, várakozások nélkül készülök a hétfőre, az ismert két forgatókönyv mentén. Mivel egyiket sem vetette el végleg a piac. Az egyik, hogy a rally októbr 4-ről fefelé még nem ért véget, még egy jelentős, de nem erős emelkedő szakasz hiányzik belőle. A másik, amelyik jobban az enyém talán, hogy SPX 1292-1293 szinten már belül marad és hamarosan jön a gyorsulás délnek. Majdnem 50-50%, de még mindig ez a jobb.
Az utóbbi lehetőséggel kapcsolatban árnyalom még a képet: A gyors szerdai esést a Dow 98%-ban, az SPX éppen pont 78,6%-ban, a Nasdaq 62%-ban korrigálta, ezért mondom, hogy nem dőlt el, legalább az egyik lehetne 101+%
Péntek impulzív volt. Miként lehet? Lehetséges, hogy ez lenne a flat (ii)-es, de inkább [ii]-es impulzív (c) hulláma? SPX 1215 alá zárásig ezen csak ötletelni tudunk.