Bután hangzik, de nehéz benne állást foglalni. Az "Egy kettes kell még" után biggyesztettem oda kedden délután a felvetést, miszerint
"Könnyen lehet, hogy a több európai tőzsde grafikonján hétfőn, valamint az amerikai határidős indexekben kedd hajnalban elért új mélypont az egyetlen még hiányzó kis hullám volt lefelé." Értsd. mielőtt megkezdődne az utolsó felfelé Minute [ii] korrekció közvetlenül a krach előtt.
Kusza dolog ez, kérem szépen, ezen a héten kellett lefelé még egy marginális alj, vagy át kell számoznom a legutolsó megnyúlt ötödik értelmezésemet. Azt történt, hogy hétfőn a világ nyitva tartó része összehozta a még hiányzó, záró ötödik hullámot és így tett az USA határidő is, de ez nem látható a cash index grafikonján. Pedig, ha az amerikaiak nem ünneplik még 5-én is július 4-ét, akkor ma olyan merész lettem volna, hogy talán csak egyetlen számozási lehetőséget mutatok.
Ritkán szoktam a határidős premarket grafikont figyelembe venni a számozáskor, de a mai értelmezésemhez kénytelen vagyok segítségül hívni. Jöjjön az szeptemberi lejáratú E-mini ES (S&P határidős index).
Nem hagy nyugodni a gondolat, miszerint annak a magyar idő szerint kedd hajnalra eső új minimumnak jelentősége van, ugyanis rendkívül szépen összejönnek vele a vezérlőelvek, beleértve az arányokat is. Sőt, azért sem hajánál fogva előcibált ötlet, mert a Russel index, vagy az IWM index alap, június 7-én, kedden rendes kereskedési időben ért el új minimumot.
Ha ez bizonyul helyes az értelmezésnek, akkor:
- az emelkedés aktuális szakaszából már csak pár óra van hátra, a célár az 1.071-1.076 zóna, ami nagyjából 1.076 és 1.081 közé esik a cash SPX-ben;
- valószínűleg nem az egész [ii]-es hullám ér véget a héten, hanem csak annak az (a) szakasza;
- még pénteken esés kezdődik, ami legalább két napot vesz igénybe és 1.035 környékére biztosan leviszi a cash indexet;
- ha a július 6-9. szakasz ekkora óriás létére csak valamilyen szintű "a", akkor el kell gondolkoznunk azon, hogy nem áll-e össze jobban a kép, ha az április 26 - július 5. szakaszt egybe tekintjük, és a mögöttünk álló hét minimumpontja(i)ra tesszük ki a kék Minor 1-es jelzést (megjegyzem ez "szinteltolás" a DAX-ra nem működne);
- nem a nagy esés kezdődik még mindig, hacsak...
...Hacsak nem számozom kicsit másképp a rajzot, vagyis nem mondom azt, hogy ez egy majdnem kész zigzag, megnyúlt (c) hullámmal, ami általában épp közel Fibonacci 161,8% szokott lenni (a) méretéhez viszonyítva:
Ha ez van, akkor:
- a cash SPX nem zárhat 1.085 fölé, se holnap, sem máskor;
- az történik, amit legutóbb beígértem, mert a korrekció felfelé tényleg 4-6 nap lesz, ugyanis a piacok leginkább hétfőn meredek, kérlelhetetlen esésbe kezdenek. Más szóval, az esés karakterisztikája fogja kiválasztani ezt a megfejtést.
- Az EURUSD olyan, mintha egy ékelődéssel most készülne befejezni a maga hármas szerkezetű korrektív alakzatát. Úgy látszik, mintha szinkronban készülnének fordulni az indexek és a devizák.
Magát a plusz mélypont nélküli S&P500-at nem is mutatom, az is erre az utóbbi ábrára hajaz, de kicsit igazgatni kell a jelölést. Meg lehet próbálni egyénileg elkészíteni. Helyette inkább írom tovább a "Beszélgetések" júliusi kiadását.
2010. július 9., péntek
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Szia Cimbi,
VálaszTörlés1, ha minor 1 = apr 25-jul 6
-ezt a verziót az is megerősíti h maj13-jun8 és jun21-jul6 eső szakaszok hossza közel megegyezik
2, ha minor 1 = jun 8
- ezt a verziót megerősíti hogy minor 2 / jun 8-21 / pont az 50 es fiborol fordult le / 1130 körül /de úgy mint a kisangyal
A kettő közül nekem kezdőként nagyon nehéz dönteni de egy két érzékeny commodity is mintha a 2. verziót igazolná /fordulat előtti utolsókat nyögné minor 3 / 2 ben nyöné /
timmy
Szia Cimballi!
VálaszTörlésNem igazán vagyok még képben a hullámelméletben, de hasznosnak és érdekesnek találom, rendszeresen olvasom a blogodat.
- Azt szeretném megkérdezni tőled, hogy szerinted (illetve a hullámok szerint) milyen magasságokig juthat el az SP500, amennyiben mégis túl tud jutni az általad vázolt 1085-ön (tegnap már 7 pontra megközelítette) és nem jön el hétfőn az esés, bár a legutóbbi emelkedésre felvett fibó is 1085-öt mondja egy lehetséges korrekciós szintnek.
- Továbbá, szeretném megkérdezni a véleményed a magyar piacról, vajon mennyire fog együtt mozogni az amerikai indexekkel a közeljövőben?
- Végezetül, szerinted mennyire kavarhat be a gyorsjelentési szezon a hullámokba, illetve a várakozásokba. Előfordulhat, hogy valóban nagyon jó eredmények lesznek és akkor turbó fel, vagy a jó eredmények ellenére aki tudja inkább eladja a részvényt és akkor csorgás. Persze ezt is csak utólag fogjuk tudni ráfogni erre vagy arra... :(
Válaszod előre is köszönöm!
Üdv,
SanyiGabi
SanyiGabi, az első kérdésedre ma este egy komplett bejegyzésben válaszolok.
VálaszTörlésMivel ez a válság egy olyan magas szintű korrekció kísérőjelensége, ami nem bír lokális probléma maradni, ezért a BÉT sem ússza meg, és legfeljebb csak 1-1 nap képes/lesz képes kivonni magát a globális trendekből.
A gyorsjelentések időszaka általában a pozitív nyüzsgésről szól, ez jelent várakozásokat, tippversenyt, meg újra és újra előtörő lelkesedést. Mivel pedig a "slope of hope", azaz a "remény lejtője" fázisban vagyunk, ezért simán elképzelhető a jelentési szezon első felében egy folytatódó emelkedés. Lehet ugyanis mibe megkapaszkodnia a remény "intézményének".
Hali!
VálaszTörlésÚgy látom csak nem jött ez össze és talán a számozás is újragondolásra szorul...
SanyiGabi
Nagy változás nem lesz a számozásban, tehát pl. marad az elsődleges trend 2-es hullámának vége április 26-án.
VálaszTörlésViszont nekem ez a közel 10 napja tartó hullám a mérete és az impulzív volta (ötös szerkezete) miatt az április óta tartó teljes esés korrekciójának tűnik, azaz az első lefelé tartó zűrös és zavaros hullám - amivel a május 6-i flash értelmezés szempontjából kibabrált - csak a múlt héten ért véget. Piaca válogatja: július 2-án, 5-én, vagy 6-án.
Vagyis április 26 - július eleje egyetlen hullám, most pedig Minor 2-es felfelé korrekció[a] hullámának végén vagyunk. Az esedékes esést, ami majd korrigálja ezt a hirtlen nagy emelkedést [b]-nek fogom jelölni. Dow-ban például nem is megy majd 10.000 alá.
Ez a legvalószínűbb "megfejtés".
Idő kell majd neki, amíg kiforrja magát, sokkal több short nyílt, mint gondoltam, kell még innen vagy 10-12 kereskedési nap, amíg minden későn érkezőt kiráznak és a vállalati eredmények átmenteileg feledtetik a kilátástalan helyzetet.