Megvan már Elliott elméletének alapjait bemutató sorozat második része is, de most talán mindenkit jobban érdekel, miért itt lett vége az emelkedésnek. Miért, hogyan következtettem arra az amerikai zárás előtt egy órával, hogy láttuk az aktuális emelkedés végső pillanatait?
Abból indulunk ki, hogy a 2009. március - 2010. január időszak a válság korrekciója volt és visszatér az eső trend, amint találunk egy 5 hullámból álló impulse esést. Az emelkedésből a január 15-i réssel fordult a kocka, onnan láttunk február 5-ig egy impulse ereszkedést. Ez volt a régi-új trend első szakasza.
Talán többen érintettek a SPY kapcsán, mint a határidős piacon, ezért mutatom most ezt az indexkövető részvény ETF-et.
Az első mélypontról gyorsan megvolt az a. pont, azaz az első korrektív hullám északnak, ami után jött a b. helyen igencsak gyakori háromszög. Előzőleg a Célár a háromszögből című bejegyzésben már kitárgyaltuk, miként lehet a belőle következő lökés végét meghatározni. Szóval, amikor megvolt a háromszögből - illetve a b. pontból - a felfelé szakasz, én már feltételeztem, hogy oda ki is tűzhetem a c. zászlót. De mást adott a piac és ami a háromszögből jött, az csak az első hulláma (i) lett a mára szépen kifejlődő, rendesen 5 hullámból álló emelkedésnek. Pedig ugye ott volt a nyitó rés le, ám végül igen mélyről, egész a 78,6%-os retrace alól újra északnak fordult az árfolyam (ez a Fib. rács nincs az ábrán).
Felfelé tehát, következő ideálisnak tűnő hely a fordulatra az előző, lefelé tartó impulse negyedik - iv. jelzésű - hullámának maximuma (piros vízszintes vonal). Ráadásul, ha valaki veszi magának a fáradságot, akkor lemérheti, az 1-a. szakasz hosszának 161,8%-a éppen hajszálra pontosan ott van.
Na, ez sem jött be, bár itt kicsit zűrös is lett volna, mert nem volt meg tisztán mind az öt hullám felfelé a b. pontból. Akarom mondani, az ötödik igencsak csonka volt. Ma ez teljesedett ki nekifutva a januári csúcsról indult teljes esés 61,8%-os ideális korrekciós szintjének. Így aztán a "jóképű" ötödik alhullám láttán a leginkább bullish pillanatban a kedélyeket borzolva bedobtam a short lehetőségét a fórumon.
Az első megerősítést arra, hogy ez alkalommal végre jó helyre tettem fel a c. pontot - vagyis a mai maximumnál, 111.14-nél feljebb már nem igen juthat a korrekció - az jelentené, ha pénteken az ábrán (iv)-es számmal jelölt szint, azaz 109.74 alatt folyna a kereskedés. Ennek S&P 500-as megfelelője az 1.094,71 pont. A (i)-es jelzés akár csak 1 centtel történő átlépése esetén pedig már nem lenne semmiképp sem visszaút. Ez az ábrán ugyancsak kiemelt 108.25-ös szint. Ha a 108 1/4-es szint is megvan, akkor valószínűleg hamar törik majd a lassan két hetes lokális minimum és megvalósul végre a legvadabb bearish álmom.
Zárás után fél órával jött a hír, derült égből villámcsapás módjára diszkontrátát emelt a FED. Innen várjuk a pénteki folytatást. Amúgy köszönet a jegybank döntéshozóinak, akik ezzel a húzásukkal talán technikailag is kellően tiszta helyzetet teremtettek. "Szebben" nem is lehetett volna.
Fent a cím persze inkább arra utal, a hírnek semmi köze a lehetséges eséshez, mert valójában már célszinteken, közel kész korrektív szerkezet végén tartott a piac. Viszont amennyiben lesz esés, akkor a bejelentéshez fogják kötni.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Kedves Cinballi!
VálaszTörlésÚgy tűnik,hogy a tegnapi (pénteki) nap egy kicsit átrajzolta a feltett cshartodat Sebaj így talán egy kicsit esztétikusabb, csinosabb is lett. Én azt gondolom, hogy a (v)-öst a pénteki csúcsra kellene tenni és a képen látható (V) helyére egy (iii) kerül.(bár én dow hatit elemzem, de gondolom ua.)
Más: türelmetlenül várom a második oktató anyagot.
Szépen gyűlnek a rendszeres olvasók.
Reméljük egy komoly szekció jön létre a TA alapján kereskedőkön belül.
Két dolgot szeretnék az előző hozzászólásomban javítani. Egyik a megszólítás , amely természetesen T. Cimballi.
VálaszTörlésA másik az az ,hogy a fent hivatkozott charton nem elég az 5 -ös pontot a pénteki csúcsra egyszerűen csak feltenni(ide max egy "i" jöhet). Tehát ez esés scenárió szvsz. átmenetileg negligálva lett.
A struktúra a lényeg, abból egy közeli és nagy esés következik. A mikor, honnan kérdésre leginkább más technikai módszerek tudnak segíteni. Elliott szabályrendszerében egy második hullámról csak annyi van, hogy új csúcs nem lesz. Általában egyébként a nagy indexek ezen a minute szinten 78,6% fölé már nem korrigálnak, de ez nem szabály. Lehet végső szint például a 111 2/3, ahol a lefelé tartó szakaszban egy rés van. Csak azért mondom, mert ide most szerintem inkább klasszikus TA kell és bizonyíték az esésre, Elliott megtette a dolgát. Még az is benne van a kalapban, hogy pénteken megvolt a csúcs, csak zavaros a c.-on belül a negyedi és ötödik hullám, mert nem arányosak az egész szerkezethez.
VálaszTörlésFolytatás az alapokra: az illusztrációt készítem még el, szóval holnap, vagy legkésőbb hétfőn itt lesz.