S&P 500 index
Az amerikai piacokról mai mondandómban két előző elemzésemre hivatkozom, a könnyebb megértés érdekében érdemes lehet áttekinteni őket:
S&P: Reményfutam és Folytatás
Az előző két post következtetései megállják a helyüket, legfeljebb ha az esés korrektív voltában gondolkodunk, akkor a [b]-nek számozható hullám hosszát tudjuk kicsit pontosítani a tegnap ábrázolt célzónán belül.
Azért van erre lehetőségünk, mert ma egy háromszögön át vezetett az út, ami egy zigzag (5-3-5) korrekción belül féltávon a B vagy az X hullám pozíciójában tűnhet fel. Itt most Minuette (b) a Minute [b]-n belül. Az [a]-(a) és (b)-(c) szakaszok egyenlőségét szeretnénk látni, ami pedig valahol 1.090-1.091 között valósulna meg.
Ezzel gyakorlatilag ismét tervezőasztalon méricskélve igyekszünk létrehozni egy ideális képet, amitől a piac úgyis eltér, de szórakoztató, amikor egyszer-egyszer telibe találja. Így azután, ez az okoskodás majdnem felesleges, mivel "csak" vezérlőelvekkel játszunk, más nevezetes Fibonacci arány is létrejöhet a feljebb említett szakaszok között. Abszolút nem hiba rugalmasan, továbbra is a tegnapi 1.063-1.093 célzónában gondolkodni.
Hozzá is teszem, hogy a teljes [b]-vel szembeni minimális elvárásunkat a piac már majdnem teljesítette, amikor egy pontra megközelítette a célzónát, de időben még egy további nap esés elkelne, illetve az alakzat hullámszerkezete sem tűnik így befejezettnek. Figyeljünk az esetleges premarketben bekövetkező új minimumra és a vele potenciálisan befejeződő (c) hullámra.
EURUSD
Azért nem írok róla, mert nincs mit nagyon. Ahogy eljött a június 7-i mélypontról arról mindent elmond a múlt hétvégi Jim Martens nyilatkozat: "az impulse szerkezetet nélkülöző éledezés az euró további sérülékenységéről tanúskodik".
Legfeljebb annyi még, hogy amiről most azt gyanítjuk, két napja az A hullám vége volt felfelé, az az indexekhez hasonlóan nagyon könnyen egy zigzag varázslat lehetett. Most ez (volt) a divat.
Tovább a cikkre és az elemzés még néhány részletére:
Market Insight: Dollar Gains on "Faded Optimism" About Yuan
By Vadim Pokhlebkin
Mon, 21 Jun 2010
Munkanélküliségi adatok - Solving the Unemployment Crisis
Régi nagy kedvencem a Minyanville.com oldal, amelyik egy kis videóval rukkolt elő abból az alkalomból, hogy a májusban az Egyesült Államokban a munkahelyek száma 431.000-el növekedett. Hurrá! A növekedésből 411.000 volt azon munkahelyek száma, ami a népszámlálás nyomán jött létre. Ez már nem olyan hurrá, mert annak semmi köze sincs a privát szektorhoz! Na, de a többit Josh Lipton képes beszámolójából:
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Ez a Minyanville rendkívül vicces. Már ezért megérte foglalkozni a blogoddal, Dr. Cimb! : )
VálaszTörlésmost már jöhet a 150, aztán crash :)
VálaszTörlésez tényleg jó volt bár a post említett cikkét már régebben olvastam .
VálaszTörlésolyan rémtörténeteket meséltek , hogy felvették az ürgét . majd egy héten át , napi 8 órában kiképezték . ezért még fizetést nem kapott . 1 órát dolgozott majd kirúgták. majd kb 2 hét múlva ismét felvették . akkor már 1 teljes napot dolgozott . minden egyes alkalommal amikor akár csak egy órára is munkába áll a rendszer új munkahelynek értékeli az aktust és elkönyveli a havi nfp riportban
Akkor ezek szerint másnak is bejön Minyanville stílusa. Kiraktam hát a linkgyűjteménybe állandóra az oldalt.
VálaszTörléshttp://www.nanex.net/20100506/FlashCrashAnalysis_CompleteText.html
VálaszTörlésna ezt olvassátok el , megéri . nagyon komoly
cimb : majd holnap válaszolok a mailre.