Pontosan egy hete Eggyel hátrébb címmel a Minor szintű 1-es hullám végét kerestem. Az akkor vázolt három lehetőségből egyet teljesen kizárt a piac, de a másik kettőt állva hagyta. Vagy talán még ennél is jobb a helyzet és nagyító alatt még tovább szűkíthetünk egyetlen értelmezésre?
Szeretnék először számozás nélkül mutatni egy ábrát, amin a dilemmák szerepelnek és az, hogy hol nem lehetett az imént emlegetett első hullám vége; a flash crash-ben. Kivételesen indulásnak a SPY-t választottam és nem az indexet, mivel így forgalmi csúcs helye hasznos információhoz juttat bennünket, meg egy kis plusz, hogy ez alkalommal a támasz/ellenállás mátrixomat is tanulmányozhatjátok:
A fekete négyszögben szereplő május 25 - június 8. szakasz lehet:
[iii]-as jelzéstől induló (a)-(b)-(c)-[v], ld. az 1-re végződő múlt heti [link] ábra,
vagy
Minor (kék) 1-[a]-[b], ami összességében egy flat korrekciót sejtet ha majd egyszer elkészül a felfelé tartó [c] hullám.
Az előbbi számozást teljesen jól mutatja a korábbi linkelt ábra, erre az utóbbira viszont a megértés könnyítése érdekében készítettem egy új rajzot:
Nem vagyok oda ezért a lapos korrekció értelmezésért. (A hivatkozott alakzatok leírása ezen a linken: Korrektív leltár) Egyrészt, mert nagyon nehezen lehet ebből a június 8-a óta tartó emelkedésből impulse számozást kanyarintani. Másodszor ha lapos korrekció = flat, akkor mivel [b] 98%-ot vett vissza [a]-ból, ezért ez a regular flat korrekció definíciójának felel meg, aminek csak marginálisan kellene meghaladni [a] pontot. Tehát nem teljesen tuti, hogy itt ilyen 1.131-es, vagy netán 1.143-as célárakról beszélgetünk, miközben [a] 1.103,65-nél volt. Az egyiket még elnézném neki, de a két "szépséghiba" engem további keresgélésre késztet.
Harmadszor egy 1-2, 1-2 sorozat egy magasabb rendű esés előtt a remény felfelé hullámairól szól, ami pedig éles, meredek zigzag korrekciókat hoz létre, nem pedig laposakat, tehát ha van lehetőségünk mindkét alakzattípust fellelni a grafikonon, akkor a meredekebb megfejtést érdemes erőltetni. Akkor döntünk többször jól. Majd meglátjuk, ha egyszer átszakad a gát, elesik az 1.040, akkor onnan a függőleges esések között a beletörődés háromszögeivel lesz tele minden.
Térjünk ezért vissza az egy hete vázolt, ma pedig már linkelt azon verzióhoz, miszerint az áprilisi csúcsról az esés egy leading diagonal* (ék), ami miatt június 8-ra pakoljuk ki a kék Minor 1-et! Ahelyett, hogy az egész struktúrát újra elemeznénk csak a várakozásunk szerint 2-es, vagy [a] hullám szakasz belső szerkezetét boncolgatjuk június 8-tól, a többi úgysem változott az elmúlt 5 kereskedési napon.
Óh igen, ez a tripla zigzag számozás már ismerős kell legyen. Ugyanaz a szerkezete, mint a 2009. március - 2010. április közötti emelkedő korrekcióé és éppen talán csak egy lökés - nagyjából egy kereskedési nap - hiányzik a végéig.
Ez zigzag mindaddig gyanús, hogy nem ért véget, amíg el nem érte az 50%-os Fibonacci retrace szintet. Ezért volt ott már a mai első ábrán is a sárga vonal nagyjából 1.131-nél. A poén az, hogy a zigzag belső szerkezetéből felfelé számolgatva és épp ez az érték jön ki.
A célszint az E-mini határidő (ES) megfelelője 1129.75 körül lehet. Ha a piac réssel felfelé nyit és azt viszonylag hamar betölti,
vagy
premarket időszakban számottevően a pénteki maximum felett jár és legalább percekre átlép az 50%-os Fib. szinten, de a 15:30-as nyitásra a negatív tartományban találja magát, akkor azonnal megnyitnám a short pozíció egy részét, és csak a maradékkal várnám ki a támaszok későbbi letörését. A "feltételek" teljesülése előtt viszont nem erőlködnék.
* apropó leading diagonal és a többiek: 7-8 olvasónak jelenleg is van aktív EWI előfizetése, amivel ingyen lapozgathatják Prechter The Elliott Wave Principle: 20th Anniversary Edition: Key to Market Behaviorcímű könyvét. Abban a 40. oldalon találjátok az alakzat leírását, a 87-en a vezérlőelveket és a 135. oldalon egy a Fibonacci retrace-re vonatkozó alábbi utalást:
"Az első hullám pozícióban megjelenő leading diagonal után tipikusnak tekinthető a 78,6%-os (négyzetgyök phi) zigzag korrekció."
2010. június 21., hétfő
S&P: Reményfutam
Címkék:
E-mini future,
előfizetés,
expanded flat,
flash crash,
remény,
short,
SP500,
SPY,
zigzag
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
1127,8 08.07
VálaszTörlésnagyon hasznos, elméleti tartalommal rendelkező elemzés. Kevés van ilyen az interneten. Nagyon értékelem, köszönöm
VálaszTörlésHááát! Le a kalappal. Reggel óta drukkoltam neked, meg persze magamnak is, hogy összejön-e. A célárak már teljesültek, de lefelé meddig fogunk menni? Azaz, hol a B pont kb?
VálaszTörlésA kék 1-es átrakása máj 24 körülire most már ok. hisz az eredeti hely és az új hely között RSI divergencia van.(az egy minuta (III)-as volt).A flat (ami regulárnak indult) és jun 8 körüli minute (b)-nek jelölöd, ok. De a jún. 8 körüliről induló c hullámot (ami majd kék 2-essel ér majd véget)"megszaggatni" abc x abc x stb-vel nem értem. Számomra ez egy impulzus (még ha nem is a legszebb) ami várhatóan ötös helyen egy ending diagonállal küzdi fel majd magát olyan fib. 61,8 fölé. Vagy valamit rosszul tanultam Tőled C hullám ügyében?
VálaszTörlésJa látom már, hogy Nálad jun 8-ig impulzus (csonka 5-össel), és onnan korrekció tripla zig-zaggal. hááát!?
VálaszTörlésKároly, vesd össze ezt a 9 napos emelkedést a nagy 13 hónapos bear market rallyval. Mindkettőnek a belső szerkezetével van a gond, túl nehz megtalálni benne a momentumos harmadik hullámot, már pedig egy c harmadik hulláma nem szokott totojázni.
VálaszTörlésHáááát-hát! Igen az a truncation, azaz csonkolás az én számozásom gyenge pontja. De nézd meg a másikról közvetlen az ábra alatt lehúzom a keresztvizet, részletesen kifejtem a kétségeimet vele kapcsolatban.
A [b] hosszára vonatkozó célárra - már ha [b] - térjünk vissza holnap, egyelőre nagyon rövid, mert rövidebb, mint a június 9-i esés. Azt mindenképpen meg kellene haladnia, hiszen magasabb rendű hullám, mint bármelyik a június 8-i lokális minimum óta.
VálaszTörlésKiváncsian várjuk a folytatást!
VálaszTörlés