Az 1.131-es csúcsról egy Elliott-féle ötös lökéshullámot, vagy egy 5-3-5-ös szerkezető korrekciót vártunk lefelé. Többet beszéltem ugyan a folytatódó korrekcióról, de hétfőn a nagyobb esélyt - 60 százalékot - "odaadtam" az eső trend visszatértének, azaz a felfelé 1.131-nél tetőző Minor 2-es korrekció végének. Elegendő bizonyítékunk még mindig nincs, hogy kizárjuk a lefelé tartó [b] hullám lehetőségét, de a sok információ, ami hétfő óta összegyűlt, egyre jobban a Minor 3-as lefelé trend mellett szól; már legalább 85-90%-ot megszavazok neki. Ráadásul célárak tekintetében is lényegesen árnyaltabb a kép.
Előző S&P500 elemzés: [link]
Először beszéljük meg, miért csökkent a lefelé korrekció, majd fel 1.131 fölé alternatíva esélye. Egyrészt egy [b] hullámhoz képest szokatlanul meredek az esés szöge, másrészt impulzív a belső szerkezete kevés átfedéssel. Utóbbi még nem nagy ügy, hiszen egy 5-3-5-ös zigzag alakzatot vártunk leginkább ezekben a napokban, aminek két impulzív szakasza is lenne lefelé. Azonban ez úgy valahogy egyetlen méretes lökéshullámnak látszik. Márpedig ha így van, akkor egy olyan zigzag, aminek már az első ötöse, mint alacsonyabb rendű (a) hulláma ekkora, az nem fér be majd a neki szánt helyre. Ezért láttok ma tőlem olyan számozásokat, amelyek ott fent a június 21-i csúcsnál csak kék Minor 2-es jelzést mutatnak.
Ilyen a piac, nagyjából kiszorít egy lehetőséget, de természetesen nem úgy, hogy ne kelljen legalább másik kettővel foglalkozni. Bemutatom a két új számozást egymástól függetlenül. Szerencsére csak rövid távon (mondjuk hétfő tekintetében) mutatnak ellentétes irányba.
A képen látható szcenárió alapján a piacnak hétfőn, ha nem is nyitáskor, de kevéssel utána, egyértelmű emelkedésbe kell kezdenie és valamikor kedden a kerek 1.100-as S&P szint felett 1-2 ponttal határozottan lefordulnia. Érdemes ránézni, milyen sok vezérlőelv mutat erre az egyetlen területre. Igen, ott kezdődne a meredek esés a [iii]/3/(1)/[3], ami akár már csütörtökön könnyedén törné az 1040-et.
Kicsit kutakodtam az aktuális trendszakasz fraktálja után. A fraktálos változat nagyon hasonló mozgást feltételez, ezért az imént említett szcenárió alváltozataként kezelem, nem pedig külön alternatívaként. Abban különbözik, hogy mind időben, mind pontban valamivel hosszabb felfelé korrekciót vetít elénk. Nem rajzolom, csak elmondom: egészen csütörtök reggelig emelkednének a piacok, valamikor az európai tőzsdék nyitásakor következne be a fordulat. A célár ebben az esetben 1.114 lenne, vagy SPY 111,70-111,75. Elliott számozásban elmélyült olvasóknak mondom, az alváltozat bonyolultabb felfelé korrekciót feltételez, aminek keretében a pénteki intraday csúcsnál lévő (a) jelzést Subminuette i, vagy (w)-re kellene leváltanunk. (Előbbi egy szimpla, de erőteljesebb, utóbbi egy dupla zigzag esetén játszik).
Sajnos, a fenti ábrának van egy gyenge pontja, nevezetesen a nagyságrendileg ebben a pillanatban egyenlő hosszú (i), (iii) és (v) hullám. Ez a kérdőjel elvezet bennünket az alternatív számozáshoz, ami a dolgok mai állása szerint egy megnyúlt ötödik hullám változat - 5th wave extension - amelyben a hétfő (06.21) óta tartó esés még nem ért véget. Íme, csak szerdától mutatom, mert feljebb minden azonos:
Itt is hamar elkötelezi majd magát a piac csak éppen az előző változattal ellentétes irányban, délnek. Minimálisan két nap esést hoz és könnyen meglehet, hogy az 1.040-es szint fals letörését. Az általam ideálisnak tartott célár - [i] vége - ugyanis 1.036 körül van, de annak korrekciója - Minute [ii] - hamar visszaküzdené magát a letört szint fölé az 1.074-1.086 zóna területére. Igazán vagány játék lenne.
Ha ezt az utat választaná a piac, akkor majd menet közben pontosítunk.
Mindhárom változatot megöli a 1131.24 átlépése. Az a számozások szempontjából kritikus ellenállás (CR).
Bízom benne, hogy annál azért többet sikerül leszűrni ebből az elemzésből, hogy Cimballi már megint rajzolt és mesélt kettőt északnak, egyet meg délnek, hogy azután biztosan igaza legyen. Annál is inkább, mert mindkét alternatíva ugyanabba az irányba mutat. Az viszont kétségtelen, hogy a hét elejére vonatkozóan ellentétes a két felvázolt pálya. Csak azért, mert legjobb ráhagyni a piacra, válassza ki magának az utat.
Frissítés, június 28-án, hétfőn:
Miért választott volna magának utat a piac abból a kettőből, amit én preferáltam?! Így is jó, mert a mai háromszöggel kejtett pár eddig nem tárgyalt lehetőséget és "ranglistán" előre tolta ezt a változatot:
2010. június 26., szombat
S&P: Nocsak!
Címkék:
ék,
ending diagonal,
extension,
fraktál,
korrekció,
SP500,
SPY,
vezérlőelv,
zigzag
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Már napok óta küzdök ezzel a chartal.
VálaszTörlésMár ott problémáim vannak, hogy azon a május 6.-ai napom az esés 3. hullámánál, vagy a komplett ötösénél álltunk meg.(hisz nem látunk bele a szerkezetébe),ugyan ez okból nem segítenek az indikátorok sem.A komplett ötös mellett az szól. hogy olyan mély korrekció követte ami egy kettes hullám szokott produkálni.Ha ezt igaznak veszem akkor megvolt máj.6.-án az 1-es, 16.-án a 2-es, és minden ami ezután következik az egy 3-as hullán egyel alacsonyabb 1-2 ese ami korrekciós szintem kész is sőt már meg is kezdtük a pusztító 3-as fedőnevű hullám hármasát jun. 22.-én. Ez az egyik scenárió.
A másik változat az pedig abból indul ki, hogy a nagy esés napján egy 3-asig jutottunk onnan egy mély korrekció (kb 77%) és jövünk le az ötöshöz és megtaláljuk május 25.-én. A+B+C vége jun 4.-én, le X jun 8.-án. Innen kezdjük föl a korrekciót aminek c-jét jun 21.-én megtaláljuk.
A harmadik , negyedik változat az általad is bemutatott.
Be kell vallanom a négy közül egyik sem igazán tetszik bár a fő szabályokat valamennyi betartja, de a vezérló elveket maradéktalanul egyik sem. Különösen a 4 esig visszaveszünk (meddig jut egy medve) elv sokat sérül.
Szép hétvégét elliottosok.
Károly
És ez a változat be is jött! Gratula. Most hogyan tovább? Meg kell várni egy visszatesztet, és mehet a hullámvasút? Vagy innentől csak enyhe korrekciókat várhatunk? Esetleg meg kell várni a Dow letörését is? Izmosodik a helyzet.. Lehet, hogy az álmom nem álom volt? : )
VálaszTörlés